powrót

Atelokolagen czyli skóra młodsza o nawet pięć lat

Gdy pojawiają się zmarszczki a skóra wydaje się być coraz cieńsza i wiotka to znak, że ubywa w niej kolagenu. Kolagen, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest podstawowym białkiem tkanki łącznej, odpowiada za wygląd sprężystość, jędrność skóry – szczególnie typ I i III. Pierwszy z nich stanowi podporę skóry, gdyż tworzy grube włókna o dużej wytrzymałości, a drugi  tworzy elastyczne włókna odpowiedzialne za sprężystość. Niestety z wiekiem tracimy kolagen – więcej go obumiera  niż organizm jest w stanie wyprodukować. Nie możemy tego procesu zatrzymać, ale możemy pomóc skórze, dostarczając jej dodatkowe ilości kolagenu, zwłaszcza, że medycyna estetyczna oferuje duże możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów dostępnych w naszej Klinice, jest  LINERASE - atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów, które zwiększając produkcję KOLAGENU typu III, przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra staje się młodsza nawet o 5 lat!
Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjenta, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie dwutygodniowym dla uzyskania pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25. roku życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.Zabieg LINERASE zalecany jest osobom, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia, gdy skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub utraciła swój blask. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące blizny czy rozstępy.

 

Zobacz Cennik zabiegów
Mezoterapia igłowa
Cena od
Cena do
FILORGA NTCF 135HA 3 ml
450 zł
NEAUVIA HYDRO DELUXE 2,5 ml
900 zł
NEAUVIA HYDRO DELUXE 5 ml
1500 zł
AQUASHINE BTX 2,2 ml
1100 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi