powrót

"Ciałoczułość"

Każdy z nas pragnie, aby pomimo obowiązujących kanonów piękna, wyglądać atrakcyjnie jak najdłużej. Pogoń za idealnym wyglądem możliwa jest dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej, które coraz częściej rezygnują ze skalpela na rzecz mniej inwazyjnych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest zachowanie świeżego i zdrowego wyglądu. Ciałoczułość to pragnienie poczucia spełnienia pięknego ciała, jak również zdrowego umysłu. Medycyna estetyczna dba o komfort psychiczny pacjentów nie tylko poprzez pozbywanie się mankamentów skóry i kompleksów związanych z ciałem, ale przede wszystkim zapewnia nam młody, piękny i przede wszystkim atrakcyjny wygląd. Dostępne na rynku zabiegi medycyny estetycznej w połączeniu ze zdrową dietą, aktywnością fizyczną oraz odpowiednią dawką snu gwarantują lepsze samopoczucie. Piękne i zadbane ciało również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, ponieważ czujemy się w nim dobrze i komfortowo, a to z kolei wpływa na nasze poczucie atrakcyjności, a także poziom zadowolenia z naszego życia. Jaką ofertę w tym miesiącu przygotowała Dr Parda?


USG twarzy, dlaczego jest takie ważne?


Badanie ultrasonograficzne od dziesiątek ma ogromne znaczenie diagnostyczne w medycynie, jednakże dopiero od niedawna jest coraz chętniej wykorzystywane w medycynie estetycznej. USG twarzy jest obecnie standardem medycyny estetycznej i w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda każda konsultacja jest pogłębiona o USG twarzy, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie powikłań naczyniowych czy ich zminimalizowanie. Co więcej, dzięki wcześniej wykonanemu zabiegowi USG możliwe jest dokładne zaplanowanie procedury zabiegowej, którą Dr Parda wykona skutecznie i bezpiecznie. Dr Parda prowadzi również wyjątkowy kurs USG twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda - "Facial Ultrasound", który jest współprowadzony z Dr Rosa Sigrist -ekspertem ultrasonografii dermatologicznej z Sao Paulo.


Syndrom gotowanej żaby, co to takiego?


Syndrom gotowanej żaby to termin użyty przez francuskiego filozofa i pisarza Oliviera Clarka, który zauważył, że po włożeniu żaby do grzejącej się wody, żaba, zamiast wyskoczyć, będzie dostosowywała temperaturę swojego ciała do temperatury wody, aż w końcu jej możliwości adaptacyjne się wyczerpią i umrze. Jakie przełożenie ma ta historia na naszą codzienność? Często, zamiast uciekać, np. z toksycznych relacji czy niekorzystnych dla nas sytuacji, staramy się do nich przystosować, ponieważ myślimy, że nie ma innego wyjścia. Dr Parda w trakcie konsultacji lekarskich porusza nie tylko problemy dotyczące wyglądu naszego ciała, ale również problemy ukryte znacznie głębiej. Należy pamiętać, że aby czuć się komfortowo i atrakcyjnie we własnym ciele, trzeba mieć odpowiednie nastawienie psychiczne, ponieważ piękno wynika przede wszystkim z równowagi psychiki i ciała.


Jak ujędrnić skórę naszego ciała?


Zauważasz, że Twoja skóra zaczyna tracić na swojej młodzieńczej jędrności? Chcesz zminimalizować oznaki starzenia jej i zniwelować defekty skóry - zmarszczki, rozstępy, blizny czy wiotkość? w klinice DR PARDA stosujemy zabiegi łączone, w trakcie jednej sesji, które synergistyczne wpływają na przebudowę starzejącej się skóry.  Zwykle zaczynamy od procedur laserowych ablacyjnych  laser 1064nm ) oraz protokół Genesis  a następnie wzmacniamy efekt radiofrekwencja mikroigłowa z mikronakłuwaniem ( RF INFINII lub najnowocześniejszy FORTIS z LEO) , dzięki czemu możemy całą procedurę wzmocnić przezskórnym podaniem substancji zagęszczających lub PRP. Niejedna pacjentka cieżarna, po rozwiązaniu oczywiście, skorzystała z tego ujędrniającego skórę brzucha COMBO.


Modelowanie ciała, od czego zacząć?


Pomimo intensywnych ćwiczeń i diety, Twoje ciało dalej nie wygląda tak, jak sobie to wymarzyłaś? W takim przypadku idealnym zabiegiem dla Ciebie jest modelowanie fałdek tłuszczowych za pomocą zabiegu łączącego kriolipolizę z falą uderzeniową, dzięki czemu możliwe będzie mechaniczne zniszczenie komórek tłuszczonych, co pozwoli nam zredukować dwa razy więcej tkanki tłuszczowej i uzyskać efekt nawet trzykrotnie szybciej niż za pomocą ćwiczeń i diety. System ZLIPO i ZWAVE z niemieckiej firmy Zimmer jest godny zaufania.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi