powrót

„Dolina łez” dodaje lat, jak pozbyć się tego defektu?

Oczy odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia się twarzy, ponieważ to w tym miejscu najbardziej widoczny jest zanik tkanki podskórnej, a także wiotczenie skóry. Właśnie te procesy doprowadzają do ubytków objętości w pewnych rejonach twarzy — w tym właśnie w okolicy oczodołowej szczególnie i w przyśrodkowej części policzków. W wyniku tych, a także wielu innych zmian zachodzących w skórze i pod nią pojawia się widoczne zagłębienie pod okiem w obrębie oczodołu, które dalej może przechodzić skośnie przez prawie cały policzek. Wspomniane zagłębienie prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, czyli tak jak zazwyczaj płyną z twarzy łzy. Dlatego defekt ten określa się „doliną łez”. Z zabiegu łagodzącego skutki tego problemu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, u których wraz z wiekiem staje się ona coraz wyraźniejsza. „Dolina łez” sprawia, że twarz zaczyna przybierać smutny wyraz, wyraźne stają się na niej oznaki starzenia — właśnie w tym momencie warto podjąć decyzję o skorzystaniu z pomocy w klinice medycyny estetycznej Dr Parda.

Na czym polega zabieg?
Na tydzień przed zabiegiem, w którym główną rolę odgrywa kwas hialuronowy, należy unikać przyjmowania leków, które mogłyby przyczynić się do zmniejszenia krzepliwości krwi, witaminy C, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz wszelkich ziołowych preparatów, np. poprawiających koncentrację czy wpływających na pamięć. Natomiast w dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych, nie zaleca się korzystać z sauny lub solarium, jak również unikać wykonywania intensywnego wysiłku. Zabieg zmniejszający dolinę łez polega na wstrzyknięciu pod skórę twarzy preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, w którym tworzą się bruzdy stanowiące „dolinę łez”. Na każdą dolinę podawany jest preparat kwasu hialuronowego. Jego dawkowanie zależne jest od wielkości, a także głębokości powstałego zagłębienia. Przed zabiegiem skóra twarzy jest znieczulana poprzez aplikację specjalnego kremu znieczulającego. Jeżeli pacjent posiada alergie na znieczulenie stomatologiczne, powinien powiadomić o tym fakcie lekarza.

Efekty działania kwasu hialuronowego
U Dr Pardy efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu — skośne zgłębienia spłycają się, a także mniej widoczny jest cień, który tworzy się w obrębie policzka oraz oczodołu. Dzięki przeprowadzonemu zabiegowi likwidacji „doliny łez” twarz zyskuje zdecydowanie bardziej promienny wygląd. Kwas hialuronowy w stopniowy sposób zwiększa swoją objętość, dlatego najwyraźniejszy efekt będzie widoczny kilka tygodniu po wykonanym zabiegu. Skóra będzie się stopniowo zagęszczać, ponieważ oprócz zwiększenia objętości kwasu hialuronowego na skutek absorpcji wody stymuluje on także produkcję kolagenu, który odgrywa kluczową rolę w zachowaniu młodej i pełnej witalności skóry twarzy. Satysfakcjonujący efekt, który zazwyczaj uzyskamy po jednym lub dwóch zabiegach utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy — najczęściej o jego zachowaniu decyduje wiek pacjenta, a także rodzaj zastosowanego preparatu i w szczególności prowadzony tryb życia. Zabieg można powtarzać w celu utrzymania efektu — kolejne zabiegi będą wymagały wykorzystania zdecydowanie mniejszych ilości preparatu kwasu hialuronowego, ponieważ są to „zabiegi podtrzymujące”.
W kolejnych blogach opowiemy wam o odmładzaniu okolicy oka i doliny łez niezwodnymi komórkami macierzystymi z waszego własnego tłuszczu. Czytajcie nas.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi