powrót

Ginekologii estetycznej mówimy TAK!

Czym jest ginekologia estetyczna?
Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda gałąź medycyny estetycznej, dzięki której odmładzanie oraz korekta sfer intymnych przestaje być tematem tabu. Problemy z wiotkimi wargami sromowymi, suchością oraz częstymi podrażnieniami pochwy, nietrzymaniem moczu, bólem w trakcie stosunku i brakiem satysfakcji seksualnej mogą prowadzić do dyskomfortu, kompleksów oraz frustracji, które odbiją się na jakości życia oraz relacji międzyludzkich. Zabiegom z działu ginekologii estetycznej mogą poddawać się kobiety w każdym wieku — stosowane przez wykwalifikowanych lekarzy kliniki medycyny estetycznej Dr Parda procedury są bezpieczne, małoinwazyjne, a okres rekonwalescencji jest krótki. 

Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegami ginekologii estetycznej?
· badanie krzepliwości krwi, 
· badanie moczu, 
· cytologia, 
· morfologia. 

Jak wpłynąć na wygląd warg sromowych?
Skóra okolic intymnych, podobnie jak w innych częściach ciała, wraz z wiekiem ulega procesowi starzenia — traci na jędrności, gęstości oraz nawilżeniu. Takie zmiany nie tylko zachodzą u kobiet, które zmagają się z menopauzą, ale również u pacjentek po porodzie. Zmiana wyglądu okolic intymnych nie tylko jest problemem estetycznym, ale często wpływa na pogorszenia jakości życia seksualnego. W gabinecie medycyny estetycznej dużą popularnością cieszy się zabieg modelowania warg sromowych większych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Częstym wskazaniem do zabiegu są zbyt małe wargi sromowe, które nie zapewniają prawidłowej ochrony kanałowi rodnemu, co doprowadza do infekcji, nadmiernej suchości pochwy oraz poważnych podrażnień. Modelowanie warg sromowych nie tylko ma na celu poprawę ich wyglądu, ale również przywrócenie im prawidłowego nawilżenia. Kwas hialuronowy, który jest wykorzystywany w zabiegu to polisacharyd — naturalnie występuje w naszym organizmie w formie nieusieciowanej, a więc doprowadzającej do zagęszczenia skóry. Zabieg modelowania warg sromowych pozwoli na właściwe napięcie skóry, a także przyczyni się do znacznego spowolnienia starzenia okolic intymnych. 


Jak czerpać większą przyjemność z życia seksualnego?
Zabieg rewitalizacji pochwy, a także powiększania punktu G wykonuje się przy pomocy dedykowanych preparatów najwyższej jakości Desiral oraz Desiral Plus — to z nich korzystają wykwalifikowani lekarze w klinice medycyny estetycznej Dr Parda. Jakie są efekty związane z powiększeniem punktu G? Przede wszystkim zwiększone doznania seksualne — powiększanie punktu G umożliwia osiągnięcie orgazmu pochwowego lub jego wyraźne pogłębienie. Wymienione zabiegi ginekologii estetycznej polecane są przede wszystkim kobietom, które mają problem z osiągnięciem orgazmu lub pragną wzmocnić swoje doznania intymne.


Czym jest labioplastyka?
Labioplastyka to zabieg, któremu poddają się panie w celu zmiany wielkości lub kształtu warg sromowych, a także poprawy ich jędrności i objętości. Plastyka warg sromowych w klinice Dr Parda jest wykonywana przez doświadczonych lekarzy, którzy wykorzystują metodę diatermii. W klinice Dr Parda ginekologii estetycznej mówimy TAK, ponieważ każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się komfortowo i czerpać satysfakcję z życia intymnego!

Kto powinien skorzystać z zabiegu labioplastyki?
· kobiety, które chcą odmłodzić pochwę, 
· kobiety, które zmagają się z deformacjami warg sromowych, 
· kobiety, które mają asymetryczne wargi sromowe, 
· kobiety, które zmagają się z zanikiem warg sromowych większych, 
· kobiety, które mają przerośnięte wargi sromowe mniejsze. 


Nietrzymanie moczu, czy tym również zajmuje się ginekologia estetyczna?
W klinice medycyny estetycznej Dr Parda dział ginekologii estetycznej zajmuje się również leczeniem nietrzymania moczu, który często pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, podczas kaszlu, kichania, a nawet podczas wstawania z krzesła czy z łóżka. Przyczyną takiego stanu rzeczy są osłabione mięśnie dna miednicy, które odpowiadają za utrzymywanie pęcherza w odpowiedniej pozycji. Dolegliwość nietrzymania moczu najczęściej dotyczy kobiet po porodach naturalnych oraz po okresie menopauzy. Leczenie i profilaktyka w klinice polega na pobraniu krwi od pacjentki i jej odwirowaniu w celu uzyskania specjalnego preparatu płytkowego. Terapia ma na celu wzmocnienie przedniej ścianę pochwy, dzięki czemu kłopotliwe dolegliwości ustępują. 

Zobacz Cennik zabiegów
Ginekologia estetyczna
Cena od
Cena do
Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym
3000 zł
Labioplastyka
4000 zł
Powiększenie punktu G
2500 zł
Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym
2500 zł
Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym
2500 zł
Leczenie nietrzymania moczu osoczem bogatopłytkowym
2500 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi