powrót

Jak usunąć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami uważa się za jedną z najbardziej widocznych oznak zmęczenia i niewyspania. Pojawiają się one jednak nie tylko u osób, które nie śpią wystarczająco długo. Często są wywołane przez zaburzone procesy metabolizmu lub krążenia. Są także jedną z oznak świadczących o postępujących procesach starzeniach. Stanowią dla wielu osób duży problem, ponieważ twarz nabiera przez nie zmęczonego wyrazu i wygląda na starszą. Stosowanie korektora pod oczy pozwala jedynie chwilowo maskować problem, dlatego coraz więcej osób szuka pomocy w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, które oferują skuteczne usuwanie cieni pod oczami.

Skąd się biorą cienie pod oczami
Sine zabarwienia pod oczami to w głównej mierze prześwitujące naczynka. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i cienka, a w dodatku uboga w tkankę tłuszczową, dlatego szybko uwidaczniają się na niej wszelkie zmiany. Cienie mogą powstawać z wielu powodów. Najczęściej przypisuje się im niedostateczną ilość snu i zmęczenie organizmu. Powodem może być także stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu lub kofeiny, a także przyjmowanie niektórych leków. U niektórych osób posiadanie cieni pod oczami jest również uwarunkowane genetycznie.


Jak uniknąć cieni pod oczami
Cieniom pod oczami lepiej zapobiegać niż z nimi walczyć. Dbanie o organizm ma tutaj największe znaczenie. Prawdopodobieństwo pojawienia się cieni jest bardzo duże, jeśli prowadzimy niezdrowy tryb życia, przesadzamy z używkami i nie dbamy o higienę snu. Warto również nakładać na skórę wokół oczu dobry preparat przeznaczony do pielęgnacji tej okolicy, który poprawi krążenie krwi i nawilży skórę. Należy jednak zwrócić uwagę na technikę nakładania. Skórę wokół oczu należy traktować o wiele łagodniej niż skórę twarzy czy ciała. Kosmetyk należy delikatnie wklepać opuszkami palców. Cienie czy zmarszczki pod oczami kiedyś i tak się w końcu pojawią, jednak warto dbać o to, aby opóźnić ten proces. Jeśli więc zasinienia nie są jedynie efektem nieprzespanej nocy i utrzymują się przez dłuży czas, nie da się obejść bez pomocy profesjonalisty.

Usuwanie cieni pod oczami
Lecząc cienie pod oczami, należy działać kompleksowo. Z pomocą przyjdą zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą przywrócić okolicy oka młody i świeży wygląd. Zabiegiem pozwalającym skutecznie walczyć z cieniami w obszarze dolnej powieki jest mezoterapia. To zabieg, który wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły, dlatego nie sprawia bólu nawet w przypadku tak delikatnej skóry, jak ta wokół oczu. W ten sposób pacjentowi można podać osocze bogatopłytkowe PRP lub inną substancję odżywczą. Dzięki tej metodzie poprawia się krążenie skóry, a opuchnięcia zostają zredukowane. Skóra staje się zregenerowana, ujędrniona i wygładzona. Innym zabiegiem pozwalającym zatuszować cienie pod oczami jest tzw. lipofilling mediolański, który w naszej Klinice wykonujemy według procedury dr Goisis, właśnie z Mediolanu. Polega on na podaniu do skóry niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, którą wcześniej pobiera się od pacjenta, zwykle z okolicy „ boczków”. Zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste oddziałują korzystnie na skórę, poprawiając jej kondycję i wygląd.

Zobacz Cennik zabiegów
PROTOKOŁY ZŁOŻONE
Cena od
Cena do
KOREAŃSKI LIFTING TWARZY I CHOMIKÓW
5200 zl
LIPOFILLING po mediolańsku w walce z SIŃCAMI OCZU
4500 zł 3900 zł **
6 zabiegów CGF LIQUID dodatkowo do LIPOFILLINGU (rozłożone w przeciągu roku)
3000 zł
ŁABĘDZIA SZYJA 1 zabieg
2450 zł
ŁABĘDZIA SZYJA pakiet 3 zabiegów
6600 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi