powrót

Jesień to idealny czas, aby zregenerować skórę po lecie

Jakie zabiegi można wykonywać w sezonie jesiennym?
Jesień to idealna pora roku na profesjonalną pielęgnację naszej skóry, ponieważ w sezonie letnim była ona wystawiana na częste kąpiele słoneczne, dlatego wymaga odżywienia i całkowitej regeneracji. Jesień jest dobrym sezonem do wykonywania zabiegów laserowych, a także głęboko złuszczających zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą w pełni odświeżyć wygląd skóry. Warto pamiętać, że lato jest dla naszej skóry trudnym czasem, ponieważ ulega ona przesuszeniu, a później nagle zaczyna się nadmiernie przetłuszczać i pojawiają się na niej wypryski, zaskórniki oraz nieestetyczne przebarwienia. Dlatego po wakacjach, należy zagwarantować skórze regenerację, oczyszczenie i głębokie odżywienie. Jakie zabiegi, warto wziąć pod uwagę, udając się na wizytę do Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda?


Jedno rozwiązanie na wszystkie problemy skórne?
Jednym z zabiegów, które polecane są klientom Dr Parda po sezonie letnim, z pewnością będzie frakcyjne wygładzanie skóry laserem eCO2. Laser frakcyjny jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem na niemal wszystkie problemy skórne — obejmuje szerokie spektrum działania. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla pacjenta, ponieważ nie powoduje u niego odczuwanego dyskomfortu, jak również nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. 


Jak działa laser frakcyjny?
Wiązka laserowa subtelnie „dziurkuje” skórę tysiącami mikokraterów, pomiędzy którymi powierzchnia pozostaje nieuszkodzona — właśnie od tych stref zaczyna się proces gojenia, podczas którego dochodzi do kompleksowej regeneracji skóry. Każdy obszar, który został poddany działaniu mikrowiązki laserowej otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu, który zapoczątkowuje efektywny wzrost jędrności skóry. Tworzenie nowego kolagenu to proces, który trwa od 3 do 6 miesięcy, dlatego skóra po zabiegu cały czas będzie poprawiała swój wygląd. 


Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem frakcyjnym?
· dla osób z bliznami (pooperacyjnymi, potrądzikowymi czy pourazowymi), 
· dla osób z przebarwieniami skóry, 
· dla osób z rozstępami, 
· dla osób z fotostarzeniem skóry, 
· dla osób z poszerzonymi porami, 
· dla osób z wiotką skórą, 
· dla osób ze zmarszczkami.


Jakie są inne zabiegi laserowe u Dr Parda?
Początek jesieni to także idealny okres na rozpoczęcie przygody z epilacją laserową wykorzystującą technikę LEONARDO, która chłodzi skórę w rzeczywistym czasie emisji energii, co chroni pacjenta przed poparzeniami. Zabiegi są skuteczne, bardzo szybkie i całkowicie bezbolesne. Kolejną ciekawą opcją jest zabiegu z wykorzystaniem lasera LEONARDO A.L.T., który zapobiega starzeniu się skóry, dzięki stymulacji kolagenu, którego odpowiednia ilość przyczynia się do naturalnego wygładzenia zmarszczek. Technologia LEONARDO A.L.T. jest również stosowana przy leczeniu przebarwień skóry oraz usuwaniu z twarzy rumienia.


Laser nie tylko jesienią?
Jesień to czas, kiedy można powrócić do gabinetu medycyny estetycznej Dr Parda na zabiegi laserowe, chociaż w ofercie dostępne są również zabiegi laserowe całoroczne, jak zabieg z wykorzystaniem technologii GENESIS przy użyciu V-LASER. Ten zabieg pozwala osiągnąć skuteczne efekty z różnorodnymi problemami natury dermatologicznej, jak również przyczynia się do odmłodzenia skóry. V-LASER jest urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu, który jest pomocny w redukcji zmian naczyniowych oraz zmian pigmentowych. 

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi