powrót

„Kurze łapki”, jak się ich pozbyć?

Kurze łapki" to potoczne określenie na zmarszczki mimiczne pojawiające się wokół oczu. Każdy z nas ma kurze łapki, które zauważamy podczas uśmiechania się — wraz z upływem lat stają się one coraz bardziej widoczne i ulegają pogłębieniu. Nieestetyczne kurze łapki powstają na skutek utraty przez skórę elastyczności, jędrności oraz nawilżenia, co z kolei jest rezultatem spadku produkcji kolagenu i elastyny. Skóra wokół oczu jest delikatna i niezwykle cienka, dlatego już od młodzieńczych lat, warto stosować odpowiednie kosmetyki, które przywrócą jej odpowiednie nawilżenie, a wraz z wiekiem, należy wprowadzić kurację przeciwzmarszczkową.

Piękny wygląd skóry wokół oczu
Na wygląd skóry wokół oczu wpływ nie tylko ma odpowiednia pielęgnacja, ale również prowadzony przez nas tryb życia — brak snu oraz jego kiepska jakość, dieta uboga w pełnowartościowe składniki odżywcze, a także mała ilość wypijanej dziennie wody czy wahania emocjonalne, wszystkie te elementy mają wpływ na stan skóry w okolicach oczu. Codzienna pielęgnacja tych okolic oczu zmniejszyć widoczność kurzych łapek — skutecznym sposobem na zwiększenie ilości produkowanego kolagenu jest delikatny masaż, dzięki któremu poprawie ulegnie ukrwienie skóry, doprowadzając do jej wygładzenia. Zmarszczki mimiczne w kącikach oczu powstają przede wszystkim na skutek aktywności zlokalizowanych tam mięśni, dlatego tak często nazywane są zmarszczkami, które wskazują na pełne uśmiechu i radości życie. U młodych osób kurze łapki również występują, jednakże są one mało wyraźne i utrwalają oraz pogłębiają się wraz z wiekiem.

Efektywna korekta kurzych łapek
Krem nawilżający i przeciwzmarszczkowy nakładany wokół skóry oczu będzie miał przede wszystkim działanie prewencyjne — nie zlikwiduje mocno widocznych zmarszczek, lecz spowolni proces ich pogłębiania się u osób młodych. W likwidacji kurzych łapek najlepiej sprawdzą się zabiegi medycyny estetycznej, które są dobierane odpowiednio do indywidualnego klienta. Dużą skutecznością w niwelowaniu kurzych łapek cieszą się nie liftingi chirurgiczne, ale przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem technologii plazmy. Urządzenie PLASMAGE jest świetnym dopełnieniem toksyny botulinowej, która jest 1-wszym , koniecznym krokiem w prewencji zmarszczek mimicznych i od tej procedury zaczynamy leczenie. Zwykle już po pierwszym zabiegu PLASMAGE, poprzedzonym 2 tygodnie wcześniej botuliną, można uzyskać efekt gładkiej i odpowiednio nawilżonej skóry. PLASMAGE to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje zjawisko plazmy, tzn. zjonizowanej materii do regeneracji zmarszczek. Zabieg jest nieinwazyjny a zarazem niezwykle efektywny — w krótkim czasie można pozbyć się uciążliwych niedoskonałości. U większości pacjentów rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednakże dla uzyskania zadowalającego efektu zaleca się wybranie dwóch lub trzech powtórzeń. Zabieg trwa ok. 20 minut i polega on na wytworzeniu we wcześniej sprecyzowanym miejscu łuku elektrycznego, który wytwarza wysoką temperaturę, w wyniku której dochodzi do odparowania zmian skórnych. Zaczerwienienie skóry widoczne po zabiegu ustępuje po kilku dniach.zabieg PLASMAGE wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy chronić się przed słońcem.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi