powrót

„Kurze łapki”, jak się ich pozbyć?

Kurze łapki" to potoczne określenie na zmarszczki mimiczne pojawiające się wokół oczu. Każdy z nas ma kurze łapki, które zauważamy podczas uśmiechania się — wraz z upływem lat stają się one coraz bardziej widoczne i ulegają pogłębieniu. Nieestetyczne kurze łapki powstają na skutek utraty przez skórę elastyczności, jędrności oraz nawilżenia, co z kolei jest rezultatem spadku produkcji kolagenu i elastyny. Skóra wokół oczu jest delikatna i niezwykle cienka, dlatego już od młodzieńczych lat, warto stosować odpowiednie kosmetyki, które przywrócą jej odpowiednie nawilżenie, a wraz z wiekiem, należy wprowadzić kurację przeciwzmarszczkową.

Piękny wygląd skóry wokół oczu
Na wygląd skóry wokół oczu wpływ nie tylko ma odpowiednia pielęgnacja, ale również prowadzony przez nas tryb życia — brak snu oraz jego kiepska jakość, dieta uboga w pełnowartościowe składniki odżywcze, a także mała ilość wypijanej dziennie wody czy wahania emocjonalne, wszystkie te elementy mają wpływ na stan skóry w okolicach oczu. Codzienna pielęgnacja tych okolic oczu zmniejszyć widoczność kurzych łapek — skutecznym sposobem na zwiększenie ilości produkowanego kolagenu jest delikatny masaż, dzięki któremu poprawie ulegnie ukrwienie skóry, doprowadzając do jej wygładzenia. Zmarszczki mimiczne w kącikach oczu powstają przede wszystkim na skutek aktywności zlokalizowanych tam mięśni, dlatego tak często nazywane są zmarszczkami, które wskazują na pełne uśmiechu i radości życie. U młodych osób kurze łapki również występują, jednakże są one mało wyraźne i utrwalają oraz pogłębiają się wraz z wiekiem.

Efektywna korekta kurzych łapek
Krem nawilżający i przeciwzmarszczkowy nakładany wokół skóry oczu będzie miał przede wszystkim działanie prewencyjne — nie zlikwiduje mocno widocznych zmarszczek, lecz spowolni proces ich pogłębiania się u osób młodych. W likwidacji kurzych łapek najlepiej sprawdzą się zabiegi medycyny estetycznej, które są dobierane odpowiednio do indywidualnego klienta. Dużą skutecznością w niwelowaniu kurzych łapek cieszą się nie liftingi chirurgiczne, ale przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem technologii plazmy. Urządzenie PLASMAGE jest świetnym dopełnieniem toksyny botulinowej, która jest 1-wszym , koniecznym krokiem w prewencji zmarszczek mimicznych i od tej procedury zaczynamy leczenie. Zwykle już po pierwszym zabiegu PLASMAGE, poprzedzonym 2 tygodnie wcześniej botuliną, można uzyskać efekt gładkiej i odpowiednio nawilżonej skóry. PLASMAGE to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje zjawisko plazmy, tzn. zjonizowanej materii do regeneracji zmarszczek. Zabieg jest nieinwazyjny a zarazem niezwykle efektywny — w krótkim czasie można pozbyć się uciążliwych niedoskonałości. U większości pacjentów rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednakże dla uzyskania zadowalającego efektu zaleca się wybranie dwóch lub trzech powtórzeń. Zabieg trwa ok. 20 minut i polega on na wytworzeniu we wcześniej sprecyzowanym miejscu łuku elektrycznego, który wytwarza wysoką temperaturę, w wyniku której dochodzi do odparowania zmian skórnych. Zaczerwienienie skóry widoczne po zabiegu ustępuje po kilku dniach.zabieg PLASMAGE wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy chronić się przed słońcem.

Zobacz Cennik zabiegów
Niechirurgiczny lifting powiek
Cena od
Cena do
PLASMAGE powieka górna lub dolna pierwszy zabieg
1200 zł
PLASMAGE powieka górna lub dolna kolejny zabieg
1000 zł
Usuwanie zmian skórnych; włókniaki, brodawki łojotokowe
450 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi