powrót

Labioplastyka - druga młodość okolic intymnych

Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy powszechnie nazywany jest „eliksirem młodości”, ponieważ przywraca skórze gładkość, jędrność oraz jej właściwy koloryt. Już około 25. roku życia zaczynamy produkować coraz mniejsze ilości kolagenu, a skóra zaczyna ulegać starzeniu — pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy, a także staje wiotka i obwisła. Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego znacznie spada, co nie tylko może pogorszyć stan skóry, ale również innych partii organizmu, ponieważ jest on budulcem naczyń krwionośnych, a także składnikiem płynów ustrojowych. 

Do czego wykorzystywany jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest stosowany między innymi w ortopedii do leczenia chorób stawów i kości — w takim przypadku dostarczany jest do organizmu w postaci zastrzyków, ponieważ pozwala w szybki sposób odbudować i wzmocnić kości czy chrząstki. Substancja kwasu hialuronowego wykorzystywana jest także w okulistyce — pomaga w leczeniu suchego oka. Kwas hialuronowy znajduje się w wielu kroplach do oczu, a także płynach do szkieł kontaktowych, ponieważ łagodzi podrażnienia, nawilżając oko i zapobiegając jego nadmiernemu wysychaniu. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w ginekologii estetycznej do rewitalizacji oraz modelowania okolic intymnych. Na zabiegi z tej gałęzi ginekologii estetycznej można umówić się do renomowanej kliniki medycyny estetycznej Dr Parda.

Jak powstaje kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest niezwykle popularny ze względu na swoje właściwości, tworzony jest on przy pomocy zmodyfikowanych genetycznie bakterii, których fermentacji mikrobiologiczna pozwala na wyodrębnienie substancji, która może być wstrzykiwana pod skórę człowieka. Bakterie tworzą kwas hialuronowy identyczny z tym produkowanym w naszym organizmie, dzięki czemu jest on dla nas całkowicie bezpieczny — wystarczy go jedynie poddać procesowi oczyszczania. Gdyby kwas hialuronowy nie został odpowiednio oczyszczony, mogłoby dojść do powstania powikłań po zabiegu, a także szybko zostałby on wydalony z organizmu. Oczyszczony z bakterii kwas hialuronowy poddawany jest usieciowaniu, a więc podawany jest do niego preparat zagęszczający łączący ze sobą jego cząsteczki. Właśnie w takiej postaci kwas hialuronowy najdłużej utrzymuje się w skórze — im bardziej jest on usieciowany, tym lepiej zagęszcza skórę, wypełniając ubytki. Z tego względu w gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda stosowany jest kwas hialuronowy najwyższej jakości — wykorzystywany jest on do niwelowania zmarszczek, widocznych bruzd lub do modelowania poszczególnych części ciała, a także do odmładzania okolic intymnych - labioplastyka

Jak wygląda zabieg odmładzania okolic intymnych?
Wraz z wiekiem zmniejszeniu ulega produkcja kolagenu w naszym organizmie — proces ten nie omija także okolic intymnych. Jednym z rozwiązań, dzięki którym doznasz dogłębnego nawilżenia i wygładzenia, a także zwiększenia objętości będzie zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg trwa ok. 30 minut. Pacjentce podawany jest kwas hialuronowy Desiral, który aplikowany jest przez profesjonalnego i doświadczonego lekarza w przednią ścianę pochwy — staje się ona nie tylko jędrna, ale również bardziej wrażliwa na bodźce. 

Kiedy powinnaś skorzystać z zabiegu?
· gdy masz problem z wiotkimi wargami sromowymi, 
· zmagasz się z suchością oraz podrażnieniami pochwy, 
· doświadczasz nietrzymania moczu,
· odczuwasz ból w trakcie stosunku,
· masz do czynienia z pieczeniem i swędzeniem okolic intymnych,
· posiadasz blizny po nacięciu krocza. 

Jakie badania kwalifikują Cię do zabiegu?
· badanie krzepliwości krwi, 
· badanie moczu, 
· morfologia, 
· cytologia. 

Kto nie powinien korzystać z kwasu hialuronowego?
Każdy zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego powinien być skonsultowany z wykwalifikowanym lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Nie warto poddawać się zabiegom kosmetycznym, jeżeli nie wiesz, czy mogą one zaważyć na Twoim zdrowiu. Chociaż kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, to jednak istnieje kilka przeciwwskazań do poddania się zabiegom z jego udziałem. Przede wszystkim z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz skłonności do powstawania blizn przerostowych. Jeżeli zmagasz się z chorobami nowotworowymi lub nadwrażliwością na kwas hialuronowy również powinieneś zrezygnować z zabiegu. Z zabiegu nie powinno się korzystać podczas występowania stanów zapalnych skóry, tj. w przypadku opryszczki czy trądziku. Jeżeli regularnie korzystasz z zabiegów medycyny estetycznej, np. z neuromodulatora, laseroterapii czy mikrodermabrazji, należy zachować odstęp pomiędzy zabiegami wynoszący minimalnie 3 tygodnie.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi