Laser naczyniowy – skuteczna walka z rumieniem, naczynkami, pajączkami na twarzy i nogach oraz z wiotką skórą

Laser naczyniowy to przełomowy system laserów o wysokiej mocy i wszechstronnym zastosowaniu. Pozwala na skuteczne leczenie zróżnicowanych problemów. Umożliwia usuwanie pajączków, poszerzonych naczyń na twarzy i nogach oraz rumienia. Jest też wskazany w terapii łagodnych zmian barwnikowych. Ponadto napina skórę, a także zmniejsza zmarszczki i pory. Procedury z jego zastosowaniem są komfortowe i dają natychmiastowy efekt. Jesień to idealny moment na zabiegi laserowe. Dlaczego warto postawić na laser?
Co to jest laser naczyniowy
Laser naczyniowy firmy Wontech jest długoimpulsowym laserem Nd:YAG KTP. To najnowocześniejsze i najskuteczniejsze urządzenie w swojej klasie. Charakteryzuje się bardzo wysoką mocą oraz stabilną energią impulsów. Działa w trzech różnych trybach (532 nm, 1064 nm lub procedura genesis) i daje lekarzowi możliwość elastycznej regulacji wielu innych parametrów.
W związku z tym pozwala na efektywną i bezpieczną terapię wielu rodzajów zmian. Umożliwia zamykanie naczynek o różnej średnicy i głębokości położenia, leczenie zaburzeń barwnikowych, odmładzanie skóry i epilację. Przy użyciu systemu lasera problemy różnego typu (np. pajączki na twarzy i pajączki na nogach) można rozwiązać w trakcie jednego zabiegu.
Laser z innowacyjnym systemem chłodzenia
Ważną cechą systemu lasera jest wysokowydajne chłodzenie kontaktowe szkłem szafirowym, umożliwiające regulację temperatury. Zapewnia ono pacjentowi komfort podczas zabiegu. Ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak uszkodzenia termiczne w tkankach sąsiadujących z leczonymi i oparzenia powierzchniowe. Chłodzenie przyczynia się też do skrócenia czasu rekonwalescencji. Ponadto okienko szafirowe gwarantuje lekarzowi bardzo dobrą widoczność pola zabiegowego, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo procedur.
Na co pomaga laser naczyniowy
Laser zabiegowy o długosci fali 1064/532 pozwala na efektywne, bezpieczne i wygodne leczenie szerokiej gamy zmian. Umożliwia usuwanie naczynek na twarzy (najczęściej czerwonych, cieńszych i płycej położonych). Można nim też leczyć pajączki na nogach (zwykle niebieskie, grubsze i głębiej położone). Jest też metodą na skuteczne redukowanie rumienia i leczenie trądziku różowatego. Ponadto służy terapii naczyniaków i łagodnych zmian pigmentowych.
Natomiast zabiegi laserowe w trybie procedury genesis stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Prowadzi to do odmłodzenia, rewitalizacji i ujędrnienia wiotkiej skóry na twarzy czy ciele. Laser znajduje też zastosowanie w usuwaniu owłosienia. Jest przydatny przede wszystkim do epilacji trudno dostępnych miejsc.
Zabieg laserowy na usuwanie naczynek
Laser zabiegowy o długosci fali 1064/532 pozwala na terapię wielu problemów naczyniowych na twarzy, nogach czy tułowiu. Skutecznie leczy:
- teleangiektazje,
- pajączki,
- unaczynione blizny,
- wrodzone malformacje naczyniowe (np. „plamy po winie”),
- rumień,
- trądzik różowaty.
Ile trwa usuwanie pajączków
W wielu przypadkach do efektywnego zamknięcia naczynek wystarczy jeden zabieg laserem. Pełne wchłonięcie naczynia następuje zwykle po 8-12 tygodniach. W przypadku naczynek żylnych na twarzy trwa to zazwyczaj około 2 tygodni. Po tym czasie większość naczyń zaniknie, a pozostałe staną się mniej wyraźne. Pewna część zmian może wymagać kolejnego zabiegu.
Laser zabiegowy o długosci fali 1064/532 w leczeniu naczyniaków
Laser znajduje też zastosowanie w terapii naczyniaków. Są to łagodne nowotwory w postaci wypukłych plam lub drobnych guzków, najczęściej w sinoczerwonym kolorze. Tego typu zmiany można leczyć metodą krioterapii, operacyjnie lub laserowo. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest zabieg laser. Procedura charakteryzuje się minimalną inwazyjnością i nie pozostawia blizn.
Laserem w przebarwienia
System laser zabiegowy o długosci fali 1064/532 jest też przeznaczony do leczenia przebarwień zmian pigmentowych w naskórku i skórze właściwej. Wskazaniem do zabiegu są m.in.:
- melasma (ostuda),
- plamy soczewicowate,
- hiperpigmentacje,
- piegi,
- dyschromia,
- poikiloderma,
- przebarwienia pozapalne (postinflammatory hiperpigmentation – PIH),
- przebarwienia połączone z rumieniem.
Jak działa laser naczyniowy.
W trakcie zabiegu urządzeniem laserowym, np. na pajączki na twarzy, ma miejsce zjawisko zwane selektywną fototermolizą. Polega ono na zmianie energii promieniowania lasera na ciepło, ale tylko w strukturach tkanki poddawanych terapii.
Wybiórcze działanie lasera jest możliwe, bo tzw. chromofor (w tym przypadku czerwone i brązowe barwniki – hemoglobina i melanina) wychwytuje promieniowanie urządzenia w większym stopniu niż sąsiadujące tkanki i zamienia je w energię cieplną. Oznacza to, że chromofor gwałtownie się nagrzewa i ulega termicznemu zniszczeniu. Obserwowaną przez nas konsekwencją tej reakcji jest zanik czy zblednięcie poszerzonego naczynia lub przebarwienia.
Zagęszczanie skóry twarzy i dekoltu
Laser zabiegowy o długosci fali 1064/532 w trybie procedury genesis jest używany w procedurach regeneracyjnych. Można je stosować w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu (m.in. w przypadku pionowych zmarszczek na dekolcie, które potocznie nazywa się śpiochami). Wskazaniem do zabiegu jest też wiotkość, matowa tekstura, nierówny koloryt skóry czy rozszerzone pory.
Procedury odmładzające z zastosowaniem urządzenia polegają na termicznej stymulacji kolagenu. Skutkuje to rewitalizacją, poprawą napięcia i tekstury skóry oraz wyrównaniem jej kolorytu. Zabieg Laser redukuje też pory, zmarszczki, blizny i zaczerwienie.