powrót

Likwidujemy „pajączki”

Na pękające naczynka na nogach, czyli tzw. pajączki, skarżą się kobiety w każdym wieku. Te mało estetyczne naczynka traktowane są przez wiele kobiet jako defekt kosmetyczny, który jednocześnie jest jednym z początkowych objawów niewydolności żylnej kończyn dolnych. Pajączki powstają na skutek zaburzenia mechanizmu polegającego na rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i ich kurczeniu — naczynka pękają tuż pod warstwą skóry, co doprowadza do powstania fioletowych nitek na skórze. Ich powstawanie może być uwarunkowane genetycznie, a także wskazywać na zaburzenia o podłożu hormonalnym czy zaburzenia związane z krążeniem. Pajączki najczęściej pojawiają się u kobiet, ponieważ szczególne znaczenie w ich występowaniu ma estrogen. Oczywiście mogą również wystąpić na skutek nadmiernego obciążenia kończyn dolnych — siedzący lub stojący tryb życia bez większej aktywności fizycznej. Jak skutecznie się ich pozbyć?

 

V-LASER, a pajączki na nogach
V-LASER sprawi, że pękające lub rozszerzone naczynia krwionośne zlokalizowane na kończynach dolnych zostaną zamknięte. Laserowe zamykanie naczyń na nogach jest bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, ponieważ jest nadzwyczaj skuteczne, a jednocześnie nie wykazuje dużego stopnia inwazyjności. Laser V-LASER dociera do rozszerzonego naczynka, szybko i gwałtownie je podgrzewa, a następnie dochodzi do jego zamknięcia. W zależności od liczby naczyń, a także nasilenia pajączków możliwe jest nawet kilkukrotne powtórzenie zabiegu w celu zlikwidowania wszystkich niedoskonałości. Naświetlanie pajączków leczy skutek, a nie przyczynę problemu — jest to efektywny i niezwykle szybki sposób na pozbycie się tego defektu, jednakże należy skonsultować swoje dolegliwości ze specjalizującymi się w schorzeniach układu żylnego lekarzami.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy
Pojawiające się na skórze twarzy rozszerzone naczynka mogą okazać się problemem estetycznym, który przyczynia się nie tylko do dyskomfortu, ale również obniżenia poczucia własnej wartości. Skłonność do powstawania naczynek oprócz wymienionych wcześniej cech może być również spowodowana nadmierną wrażliwością skóry. Osoby, które mają problem z naczynkami na twarzy koniecznie powinny skorzystać z pomocy V-LASER, który szybko i skutecznie zlikwiduje naczynka. Zabieg laserowy polega na wykorzystaniu długich impulsów, które docierają do nawet głęboko umiejscowionych naczynek i delikatnie je zwężają. Sam zabieg jest bezbolesny, chociaż przy dużej ilości naczynek, a także ogromnym nasileniu problemu możliwe jest delikatne pieczenie twarzy. Sam zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem. V-LASER jest urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu — zamyka naczynka, pajączki, a także wspomaga leczenie żylaków, poprzez dobranie odpowiedniego współczynnika absorpcji oraz głębokości penetracji skóry. Pamiętajmy, że opalanie skóry jest głównym winowajcą rumienia twarzy i popękanych naczynek, pamiętajmy więc o ochronie p/słonecznej !!!! Zapalonym narciarzom, szusującym po lodowcach również przypominamy o używaniu kremów ochronnych, co ograniczy przemarzanie skóry, a w rezultacie uchroni nas przez kolejnymi pajączkami.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi