powrót

Pokochaj swoje ciało - laser CO2

Jak działa laser frakcyjny eCO2?
Laser frakcyjny eCO2 pochodzi z nowej generacji laserów, które charakteryzują się szerokim spektrum działania i są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Wykorzystanie lasera podczas zabiegu nie przyczynia się do powstania dyskomfortu u pacjenta, a także nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Wysoka jakość lasera eCO2 wykorzystywanego w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda jest potwierdzona restrykcyjnymi certyfikatami CE i FDA. Laser CO2 doprowadza do drobnego uszkodzenia poszczególnych fragmentów skóry, pozostawiając pomiędzy nimi skórę nieuszkodzoną, od której rozpoczyna się proces regeneracji. Stworzone uszkodzenia szybko się zrastają, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań. Podczas pracy na laserze frakcyjnym CO2 niezwykle ważna jest precyzja wykonania zabiegu, a także odpowiednie dopasowanie impulsów laserowych do tkanki, dlatego tak ważne jest wykonanie zabiegu w klinice medycyny estetycznej, w której zabieg zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza. 

Z czym poradzi sobie laser frakcyjny eCO2?

 • bliznami i przebarwieniami, 
 • rozstępami,
 • rozszerzonymi porami, 
 • wiotkością skóry twarzy, ramion i brzucha, 
 • fotouszkodzeniami i fotostarzeniem skóry, 
 • zmarszczkami i wiotkością skóry.

Jak szybko widoczne są efekty?
Zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 pozwalają zredukować drobne zmarszczki, poprawić teksturę oraz odcień skóry, jak również przywrócić skórze jędrność i zamykać poszerzone pory. Czas gojenia się skóry będzie najlepszy u osób ze skórą grubą oraz dobrze nawilżoną. Pierwsze efekty można zauważyć już po 3 dniach od przeprowadzonego zabiegu, natomiast pełne wyleczenie następuje po ok. 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Pełnych rezultatów można spodziewać się po 6 miesiącach po zakończonej terapii.

Czy zabieg trzeba powtarzać?
Poleca się powtórzyć zabieg od 2 do 4 razy w zależności od wielkości problemu, z którym się zmagamy. Przerwa pomiędzy zabiegami powinna wynosić od 4 do 5 tygodni, jednakże wszystko jest zależne od intensywności poprzedniego zabiegu. Dzięki powtórzeniu zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 w pełni odmienisz wygląd swojej skóry. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Do terapii laserowej CO2 kwalifikują się zazwyczaj wszyscy pacjenci z problemami skórnymi, jednakże należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do zrezygnowania z zabiegu. Do najpopularniejszych przeciwwskazań należą:

 • choroby skóry, np. łuszczyca lub bielactwo, 
 • ciąża lub karmienie piersią, 
 • cukrzyca,
 • zmiany przedrakowe,
 • immunosupresja.

Jak usunąć blizny i przebarwienia laserem?
Zarówno blizny, jak i przebarwienia to defekty skórne, z którymi można zmagać się w każdym wieku. Jeżeli blizny lub przebarwienia znajdują się w widocznym miejscu, będą stanowić problem natury estetycznej, dlatego wiele osób decyduje się na ich pozbycie. Blizny są najczęściej pozostałościami po operacjach, po przebytym trądziku lub oparzeniach. Oczywiście oprócz defektu kosmetycznego, mogą one naciągać skórę i powodować w danym obszarze poważną dysfunkcję. Natomiast przebarwienia najczęściej są spowodowane słońcem. Ze wspomnianymi problemami skóry pozwoli uporać Ci się laser frakcyjny eCO2, która zapewnia szybkie i wręcz spektakularne efekty. Dzięki nałożeniu na skórę kremu znieczulającego zabieg jest bezbolesny, a sam pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Jak szybko i skutecznie przywrócić skórze jędrność i elastyczność?
W klinice medycyny estetycznej Dr Parda nie tylko wygładzisz swoją skórę, ale również zredukujesz drobne i średniej wielkości zmarszczki, a nawet spłycisz zmarszczki głębokie. Laser frakcyjny nie tylko służy do skutecznej regeneracji skóry, ale również do stymulacji nowego kolagenu, dzięki któremu skóra staje się elastyczna, jędrna oraz rozjaśniona. Laser CO2 będzie również skuteczny podczas redukcji oznak fotostarzenia skóry - skóra stanie się napięta, jednolita oraz wygładzona, czyli dojdzie do ogólnej poprawy kondycji skóry twarzy. 

 

 

Zobacz Cennik zabiegów
Laser fraksyjny eCO2 LUTRONIC (opcjonalnie dodatkowo z osoczem CGF LIQUID do zabiegu)
Cena od
Cena do
twarz
1500 zł
1900 zł
szyja
900 zł
1300 zł
dekolt
1000 zl
1400 zł
oczy
600 zł
1000 zł
dłonie
900 zł
1300 zł
ciało (w zależności od wielkości obszaru)
do uzgodnienia
BLIZNY, KELOIDY
300 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi