powrót

Sposób na idealne nawilżenie skóry

Brak odpowiedniego nawilżenia skóry może prowadzić do zwiększenia widoczności zmarszczek czy bruzd, jak również do utraty objętości i widocznego jej opadania. Jednym z podstawowych, a jednocześnie najważniejszych składników skóry jest kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest nie tylko za jej odpowiednie nawilżenie czy jędrność, ale również za wysoką elastyczność. Bez jego dostatecznej ilości nasza skóra staje się wysuszona, jak i widocznie postarzona. Jak zatrzymać procesy starzenia się  i tym samym odjąć sobie kilka lat? Z pomocą małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez wykwalifikowanych lekarzy w Klinice Dr Parda odzyskasz swój upragniony młodzieńczy wygląd.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?
Przed przeprowadzeniem zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda okolica, na której będzie przeprowadzany zabieg jest znieczulana kremem, dzięki któremu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Preparat w postaci wysokogatunkowego kwasu hialuronowego jest podawany przy wykorzystaniu specjalnych kaniul lub za pomocą cienkich igieł, dzięki którym możliwe jest niezwykle precyzyjne podawanie preparatu, jak również znaczne zmniejszenie bólu związanego z zabiegiem. Procedura trwa krótko, a efekty są widoczne tuż po jej zakończeniu. Jak działa wprowadzony pod skórę kwas hialuronowy? Preparat wiąże wodę w okolicy podania, co pomaga w zwiększeniu objętości skóry, a tym samym prowadzi do zmniejszenia zmarszczek oraz widocznego nawilżenia skóry.

Ile utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją, która wraz z czasem zostaje zmetabolizowana. Jeżeli chcemy podtrzymać efekt zabiegu, warto ponownie wykonać procedurę. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego twarzy nie przybierze ona sztucznego wyrazu, lecz zyska na naturalnym wyglądzie. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent może niemal natychmiastowo wrócić do swoich codziennych aktywności. Wszelkie objawy uboczne w postaci zasinienia, zaczerwienienia czy obrzęku ustąpią po kilku dniach.

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Uważany jest za podstawowy składnik skóry, który jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego napięcia oraz nawilżenia, dzięki czemu skóra prezentuje się młodo i zdrowo. Wraz z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego w skórze znacząco się zmniejsza, dlatego można zauważyć, że staje się sucha, wrażliwa, a tym samym szorstka i wiotka. Na szczęście zabiegi z wykorzystaniem powyższej procedury pozwalają na odzyskanie młodzieńczego wyglądu!

Czy zabiegi z wykorzystaniem kwasy hialuronowego są bezpieczne?
Stosowane w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda wypełniacze z kwasem hialuronowym są preparatami nowoczesnymi, sprawdzonymi, a także poparte badaniami klinicznymi — tak więc posiadają one wysoki profil bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych wypełniaczy mogą one być aplikowane w niemal każdych obszarach skóry, m.in. w twarzy, dekolcie, szyi oraz innych partiach ciała.

Jakie są zalety stosowania kwasu hialuronowego w formie nieusieciowanej?
· mała inwazyjność zabiegu,
· przewidywalny efekt,
· szybkie rezultaty,
· "odwracalność" zabiegu.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu nawilżenia skóry?
Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz kobiety w okresie laktacji, a więc karmiące piersią. Zabieg z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego nie jest wskazany dla osób zmagających się z infekcjami lub stanami zapalnymi skóry. Odradza się również wykonywanie małoinwazyjnego zabiegu w przypadku wykrytej nadwrażliwości na kwas hialuronowy. Powodem do nieskorzystania z zabiegu są choroby nowotworowe, a także aktywne choroby autoimmunologiczne.

Jakie są najczęstsze zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?
· modelowania i powiększanie ust,
· korekta nosa,
· wygładzanie zmarszczek i bruzd,
· nawilżenie skóry,
· rewitalizacja skóry,
· korekta policzków.

Zobacz Cennik zabiegów
Kwas hialuronowy
Cena od
Cena do
modelowanie/nawilżanie ust hialuron 1-1,25 ml
1200 zł
1500 zł
modelowanie nosa hialuron 1ml
1200 zł
1500 zł
leczenie sińców pod oczyma hialuron 1 ml
1200 zł
modelowanie twarzy/wolumetria hialuron od 2ml
2400 zł
5000 zł
modelowanie brody hialuron od 1 ml
1200 zł
modelowanie skroni hialuron od 1 ml
1200 zł
uzupełnianie grzbietów dłoni od 2 ml
1900 zł
podawanie hialuronidazy inekcyjnej
1200 zł
Cg Styler 600 1,5 ml NOWOŚĆ
1200 zł
podawanie hialuronidazy nieinekcyjnej
600 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi