powrót

STOP włókniakom

Istnieje cała grupa niedoskonałości skórnych, których pojawienie się wywołuje w pacjentach niepokój. Należą do nich między innymi włókniaki, czyli grudkowate narośle występujące w różnych obszarach ciała. Zmiany o charakterze włókniaków zazwyczaj nie ulegają złośliwym przerostom. Wielu pacjentów decyduje się jednak na ich usunięcie, głównie ze względów estetycznych i praktycznych.

 

Włókniaki - czy są groźne dla zdrowia?

Włókniaki zaliczane są do zmian nowotworowych, jednak o łagodnym charakterze. Wywodzą się z tkanki łącznej i powstają na wskutek nadmiernego namnożenia jej komórek na niewielkim obszarze skóry. Włókniaki w zdecydowanej większości przypadków nie są niebezpieczne dla zdrowia i nie dają złośliwych przerzutów. Nie należy więc bać się ich. Pacjenci często usuwają je jednak ze wskazań estetycznych, szczególnie jeśli występują w widocznym miejscu.

 

Jakie rodzaje włókniaków można wyróżnić?

Włókniaki można podzielić na miękkie i twarde. Te pierwsze to zmiany skórne, które mają postać kilkumilimetrowych guzków. Mogą występować zarówno pojedynczo, jak i w większych grupach. Najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi, karku, plecach i pod pachami. Często są obecne również na powiekach. Poza tym, że powodują dyskomfort na tle estetycznym, nie wywołują żadnych objawów takich jak swędzenie, krwawienie czy dolegliwości bólowe. Czasami może jednak dojść w ich obrębie do powstania stanu zapalnego na skutek częstego pocierania. Tendencja do powstawania włókniaków miękkich jest genetyczna i wzrasta wraz z wiekiem. Wiele kobiet zauważa ich przyrost w okresie ciąży, na co wpływ mają zmiany hormonalne. Występowanie jest częstsze także wśród osób chorych na cukrzycę i otyłość. Rozpoznanie i ocena zmian wymaga diagnozy lekarskiej. Włókniaki twarde ulokowane są natomiast pod skórą i wyczuwalne są przez nią w postaci guzka o zróżnicowanej wielkości. Zwykle obszar, w którym występują różni się barwą i przyjmuje kolor od jasnobrązowego po czerwono-brązowy. Włókniaki twarde mogą być bolesne przy dotyku a także powodować swędzenie. Ich charakterystyczną cechą jest również kurczenie się i uwypuklanie podczas ucisku, co można zaobserwować samodzielnie. Włókniaki twarde zlokalizowane są najczęściej na kończynach dolnych. Mogą również występować w partiach brzucha i pośladków. Usunięcie włókniaków twardych wymaga zazwyczaj przeprowadzenia tradycyjnego wycięcia chirurgicznego. Znacznie łatwiej można usunąć włókniaki miękkie, ponieważ można zrobić to poprzez zabieg medycyny estetycznej z zastosowaniem np.urządzenia PLASMAGE .

 

PLASMAGE na włókniaki - mechanizm działania i przebieg procedury.

PLASMAGE, czyli innowacyjny generator plazmy pozwala usuwać włókniaki w sposób nieinwazyjny, ponieważ działa jedynie w obszarze naskórka, bez ingerencji w głębokie warstwy skóry. Podczas pracy urządzenia dochodzi do wystąpienia zjawiska tzw. łuku elektrycznego i wytworzenia wysokiej temperatury, pod wpływem której zmiany ulegają odparowaniu. PLASMAGE oddziałuje punktowo na daną zmianę, dzięki czemu otaczające ją tkanki nie zostają naruszone. Zabieg można wykonywać więc nawet w bardzo delikatnych partiach ciała, likwidując dzięki temu włókniaki na powiekach lub skórze szyi. Skuteczność tej metody jest porównywalna do procedur chirurgicznych, a przy tym jest znacznie mniej inwazyjna i bardziej bezpieczna. Skóra pacjenta po zabiegu o wiele krócej dochodzi do siebie i nie pozostają na niej żadne blizny czy nieestetyczne ślady po ingerencji.

Niestety, z natury włókniaki lubią nawracać, konieczna wówczas będzie kolejna wizyta. Zabiegi Plasmagem trwają kilka minut, przeprowadzamy je w znieczuleniu nasiękowym dla komfortu pacjenta. Specjalny oddymiacz medyczny pochłania odparowane struktury.

 

Zobacz Cennik zabiegów
Niechirurgiczny lifting powiek
Cena od
Cena do
PLASMAGE powieka górna lub dolna pierwszy zabieg
1200 zł
PLASMAGE powieka górna lub dolna kolejny zabieg
1000 zł
usuwanie zmian skórnych; włókniaki, brodawki łojotokowe
450 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi