powrót

"Wampirzy lifting "- dla kogo?

„Wampirzy lifting”, co kryje się pod tą nazwą?

„Wampirzy lifting" cieszy się ogromną popularnością, którą zyskał dzięki pozytywnym opiniom gwiazd a także influencerów, dzielących się swoimi wrażeniami i efektami w mediach społecznościowych. Intrygująca nazwa zabiegu "wampirzy lifting", tak naprawdę oznacza mezoterapię osoczem PRP - w tym przypadku mamy do czynienia z zabiegiem z zakresu medycyny regeneracyjnej a nie zabiegiem chirurgicznym czy plastycznym. W Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda „wampirzy lifting" wykonywany jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, którzy są w stanie uzyskać jak najlepszy efekt poprawienia elastyczności skóry a także jej wizualnego odmłodzenia. 

Czym jest osocze PRP?
Tzw. ,,wampirzy lifting", jak już wcześniej wspominaliśmy, polega na wstrzykiwaniu w skórę pacjenta osocza PRP , a więc jest to zabieg wykorzystujący ideę autotransplantologii - z krwi pacjenta pozyskiwane jest osocze PRP (ang. Plateled Rich Plasma). W  PRP znajdują się przede wszystkie czynniki wzrostu czyli białka/peptydy, które przyczyniają się do stymulacji komórek, dzięki czemu dochodzi do procesów związanych z odnową biologiczną skóry. PRP jest również bezcennym remedium w procesach gojenia i regeneracji tkanek.  PRP można by również opisc jako autologiczny koncentrat o niewielkiej objętości, w którym jednak znajduje się ogromna ilość „życiodajnych" płytek. 

Kiedy stosować „wampirzy lifting”?
Stosowanie mezoterapii z  PRP najchętniej wykorzystywane jest w terapii ANTI AGING, ponieważ podanie PRP przyczynia się do produkcji nowego kolagenu, a także do zwiększenia ukrwienia tkanek. Zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego i kolagenu jest odpowiedzialna za starzenie się skóry, co w konsekwencji prowadzi do pojawianie się zmarszczek skóry oraz widocznego wiotczenia poszczególnych obszarów. Regularne korzystanie z zabiegu „wampirzego liftingu” korzystnie wpłynie na naturalny kolor skóry, jej elastyczność a także teksturę. 

Jak wygląda „wampirzy lifting”?
W Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda podczas mezoterapii CGF ( Unikalny System Skoncentrowanych Czynników Wzrostu), polegającej na wstrzyknięciu osocza cienką igłą do skóry, na samym początku pobierana jest od pacjenta krew, która następnie jest odpowiednio przetwarzana z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego sprzętu, tj. wirówki medycznej, dzięki której można w łatwy i bezpieczny sposób wyodrębnić plazmę bogatopłytkową. Następnie przygotowany koncentrat jest wstrzykiwany do skóry punktowo we wszystkich miejscach, które wymagają rewitalizacji. Zaletą „wampirzego liftingu” jest gwarancja pełnego bezpieczeństwa a także brak działań niepożądanych - preparat z własnej krwi jest biologicznie obojętny, dlatego nie pociąga za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. 

Jakie są efekty „wampirzego liftingu''?
· znaczne wygładzenie zmarszczek i fałdów skóry, 
· poprawa elastyczności skóry, 
· spowolnienie lub zahamowanie łysienia, 
· rewitalizacja skóry, 
· poprawa kolorytu i tekstury skóry, 
· szybsze gojenie się ran powstających na skórze.

Dla kogo jest „wampirzy lifting''?
· dla osób ze zmarszczkami na dekolcie i szyi, 
· dla osób ze zmarszczkami wokół oczu, 
· dla osób ze zmarszczkami na czole, 
· dla osób ze zmarszczkami na policzkach, 
· dla osób ze zmarszczkami na dłoniach, 
· dla osób, które chcą zahamować proces łysienia, 
· dla osób, które poszukują alternatywnego źródła dla neuromodulatorów.

Kto nie powinien korzystać z „wampirzego liftingu"?
· kobiety w ciąży, 
· kobiety karmiące piersią,
· osoby z chorobami krwi, 
· osoby z nowotworami, 
· osoby z zaburzeniami wątroby. 

Jak często korzystać z mezoterapii PRP?
Pierwsze efekty związane z „wampirzym liftingiem" widoczne są po upłynięciu siedmiu dni, jednakże pełny efekt będzie widoczny po upływie po wykonaniu serii zabiegowej- 3 lub 4 zabiegi , w odstępie miesiąca. Aby zwiększyć trwałość efektów serii zabiegu, warto zgłaszać się na zabieg przypominający po ok 6 m-cach. Pamiętajmy też, że ostateczny efekt zabiegu jest w dużej mierze zależny od wieku biologicznego pacjenta, poddającego się zabiegowi. 

Zobacz Cennik zabiegów
Medycyna regeneracyjna System CGF
Cena od
Cena do
ZESTAW CGF HARMONY - twarz, szyja, dekolt
1900 zł
ZESTAW CGF HARMONY - twarz, szyja, ręce
1900 zł
ZESTAW CGF LIQUID /np. włosy
900 zł
ZESTAW CGF ONE/1 obszar np. twarz
1200 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi