powrót

Zmieniamy nawyki żywieniowe z pomocą psychodietetyka

Jak „zdrowo” pozbyć się zbędnych kilogramów?
Zmagasz się z dodatkowymi kilogramami, których pomimo restrykcyjnej diety oraz regularnych ćwiczeń nie jesteś w stanie zrzucić? Odpowiedzią na Twoje starania jest dość młoda dziedzina medycyny, czyli psychodietetyka, która wychodzi naprzeciw współczesnym problemom związanym z ogromną skalą otyłości na świecie. W dzisiejszych czasach można mówić wręcz o epidemii otyłości, którą zauważa się niemal na każdym kroku. Problem ten występuje nie tylko wśród dorosłych, ale coraz częściej wśród dzieci. Kluczowym rozwiązaniem w walce z kilogramami jest nie tylko zmiana nawyków żywieniowych, ale również zrozumienie samego siebie oraz napotykanych problemów.

Czym jest psychodietetyka?
Psychodietetyka, jak sama nazwa wskazuje, łączy wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii. W psychodietetyce nie tylko ważne jest prawidłowe odżywanie się, ale również zachowanie balansu oraz równowagi psychicznej związanej z pozostałymi sferami życia i codziennego funkcjonowania pacjenta. Psychodietetyk jest osobą odpowiednio wykwalifikowaną, aby rozwiązywać problemy związane z akceptacją sylwetki. W gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda psychodietetyk pozwala zrozumieć pacjentowi wszystkie mechanizmy, które kierują jego organizmem, a także nieustannie wspiera pacjenta w zmianie nawyków żywieniowych.

Dlaczego warto skorzystać z porady dietetycznej?
Wielu pacjentów jest w stanie szybko zrealizować swój cel, dzięki odpowiednio rozpisanej diecie i ćwiczeniom, jednak istnieje także część pacjentów, którzy zbyt szybko się poddają, ponieważ nie widzą natychmiastowych efektów, a także są tacy, którzy szybko chudną i również szybko przybierają dopiero co zrzucone kilogramy. Pomocy u psychodietetyka nie tylko powinny szukać osoby, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, ale również osoby, które chcą zmienić styl odżywiania na bardziej wartościowy. Psychodietetyk okaże wsparcie swojemu pacjentowi w zmianie nawyków żywieniowych, co będzie motywacją do dalszego działania.

Jakie są typy porad dietetycznych?
· konsultacje dietetyczne dla par,
· konsultacje dietetyczne dla dzieci i młodzieży,
· konsultacje dietetyczne z analizą składu ciała,
· konsultacje dietetyczne bez analizy składu ciała.

Nawyki żywieniowe, jak je skutecznie zmienić?
Psychodietetyk układa plany żywieniowe, które są dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta, a więc może przygotować plan do redukcji nadmiernych kilogramów, jak również ułożyć plan dla wsparcia farmakologicznego w różnych chorobach, np. Hashimoto. Programy żywieniowe dopasowywane są do stylu życia, a także modelu pracy — od tego zależna jest liczba posiłków, a także ich skondensowanie. Każda dieta ułożona przez psychodietetyka jest zbilansowana pod kątem zapotrzebowania energetycznego — przygotowywane są jadłospisy, dzięki którym można w zdrowym tempie chudnąć, jak również przybrać na wadze. Zdrowa i zbilansowana dieta przygotowana przez psychodietetyka w klinice Dr Parda pozwoli na poprawę wyglądu ciała, samopoczucia, jak również ogólnego stanu zdrowia.

Jak pomóc sobie w likwidacji tłuszczu?
Klinika medycyny estetycznej Dr Parda w swojej ofercie posiada również przełomowy protokół zabiegowy kriolipoliza ZLipo System, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej i w bezinwazyjny sposób wymodelujesz sylwetkę.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi