powrót

ART FILLER® – wypełniacze nowej generacji z przełomową technologią tri-hyal

Tajemnica skuteczności ART FILLER®

Podstawowym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy (HA) pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest on znakomicie tolerowany przez organizm i bezpieczny w stosowaniu. Wykorzystano tu 3 rodzaje kwasu hialuronowego w technologii TRI-HYAL. Dzięki temu preparaty ART FILLER® można stosować do różnych części twarzy, ciała i dłoni. Daje to możliwość likwidowania wszystkich objawów starzejącej się skóry oraz profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Jak są stosowane preparaty?

Preparaty ART FILLER® podawane są metodą iniekcji, dlatego zabiegi mogą być wykonywane tylko przez doświadczonego lekarza w renomowanym gabinecie. Każda aplikacja poprzedzona jest dokładną konsultacją i wywiadem lekarskim, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od miejsca wstrzykiwania. Dzięki dodaniu do preparatów lidokainy, aplikacja jest bezbolesna i komfortowa. Kwas podawany jest w skórę cienką igłą, co sprawia, że miejsca wkłucia są właściwie niewidoczne. Efekt wypełnienia pojawia się od razu.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków. W niektórych wypadkach po wstrzykiwaniu preparatu mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki, czasem siniaczki. Nie ma powodów do niepokoju – ustępują po kilku dniach po zabiegu. Bez problemu można je zamaskować makijażem.

Warto wiedzieć:

  • okłady chłodzące przyłożone w miejsca ostrzykiwania zapobiegną i zmniejszą obrzęki i zaczerwienienia,
  • w dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i rozgrzewania ciała (np. w saunie),
  • należy unikać ekspozycji na słońce i niskich temperatur do momentu aż ewentualne obrzęki nie znikną,
  • tuż po zabiegu, na miejsca wkłucia, nie powinno się nakładać makijażu.

Autor: dr Barbara Parda-Głomska | Jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (UIME). W 1990 roku ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku. Od wielu lat specjalizuje się w procedurach medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej oraz regeneracyjnej.