powrót

CGF i Saypha Rich czyli top 3 w doskonałym nawilżaniu skóry

Pogodowa loteria trwa. Ostre słońce i upał może przyjść dziś, jutro, pojutrze czy za tydzień. Wiele osób przez cały rok wyjeżdża w cieplejszy klimat czy tropiki.  Chcemy nadrobić słoneczne “braki” i kiedy tylko mamy okazję, wystawiamy się do ciepłych promieni, żeby chłonąć witaminę D i nadać skórze lekkiego, ciepłego koloru. O ile dwadzieścia minut ekspozycji dobrze wpłynie na nasze zdrowie, to każda kolejna może spowodować uszkodzenia na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Oprócz pięknej opalenizny, możemy wtedy zauważyć na skórze niekorzystne zmiany, ściągnięcie, wysuszenie czy łuszczenie. Nakładając krem z filtrem ochronnym, zwykle zapominamy o niektórych częściach ciała, takich jak dłonie, uszy, stopy, szyja i dekolt czyli faktycznie 60 proc. powierzchni naszego ciała. To najczęstszy powód poparzeń słonecznych, ale też zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry. Pamiętajmy też, że kremy z filtrem, dostępne na naszym rynku, działają jedynie około dwóch godzin - zażywając kąpieli słonecznej – aplikujmy je wielokrotnie.

 

ANGEL PRP

 

Zanim jednak wyjdziemy na słońce, zabezpieczeni kremem z  filtrem minimum 50 SPF, warto wcześniej zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry w gabinecie medycyny estetycznej. Zdrowa skóra jest miękka, gładka, elastyczna. Jej elastyczność w znacznym stopniu uwarunkowana jest prawidłowym nawilżeniem. Odwodniona skóra traci jędrność, naturalny połysk i zdrowy koloryt. Doskonałe będą tutaj zabiegi z użyciem ANGEL PRP. To nowoczesna, odmładzająca procedura, która stymuluje własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza,  co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń krwionośnych i co najważniejsze  tworzenie struktur kolagenu.

 

CGF czyli skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

 

Kolejne genialne rozwiązanie dla właściwego nawilżenia skóry to CGF - zabieg regeneracyjny skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi. Dedykowany jest pacjentom, których skóra wymaga rewitalizacji, wypłycenia zmarszczek, zmagających się z wiotkością skóry. Własna krew pacjenta zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Następnie lekarz dobiera terapię odpowiednią do potrzeb skóry pacjenta. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga okresu wyłączenia.

Oprócz odmłodzenia wyglądu skóry, CGF powoduje poprawę jej koloru, a także redukcję zmarszczek.

 

Saypha Rich

 

Nasi pacjenci uwielbiają także zabieg z użyciem saypha Rich, wyjątkowego preparatu dzięki połączeniu dwóch substancji: kwasu hialuronowego i glicerolu.  Woda w naskórku i warstwie rogowej odgrywa ważną rolę w utrzymaniu gładkości i delikatności skóry. Kwas hialuronowy i glicerol chronią skórę przed wysychaniem i sprawiają, że włókna kolagenowe są elastyczne. Im więcej glicerolu i kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, tym lepsze jest jego nawodnienie - a przez to, są one lepiej chronione przed przedwczesnymi oznakami starzenia. Niestety synteza kwasu hialuronowego i glicerolu zmniejsza się z wiekiem.  Zabiegi saypha Rich pomagają zapewnić skórze optymalne nawilżenie, tym samym łagodząc widoczną suchość i brak elastyczności, zapobiegać zmarszczkom, subtelnie wypełniać pojawiające się drobne zmarszczki, takie jak kurze łapki i zmarszczki palacza wokół ust, przywrócić utracony blask i witalność zmęczonej skórze oraz wykreować świeższą, zdrowszą cerę.

 

Właściwa suplementacja skóry na zewnątrz i od wewnątrz

 

Skuteczna i systematyczna pielęgnacja skóry to podstawa. Latem ważne też jest, aby nie przeciążać skóry ciężkimi kosmetykami, sięgajmy po produkty o lekkiej konsystencji, nie tylko kremy, ale i podkłady, które nadadzą skórze świeży i zdrowy wygląd. Warto sięgać po preparaty pielęgnujące, które zawierają kompozycje kilku rozmaitych substancji aktywnych, np. połączenie składników nawilżających, witamin A, E, C oraz ekstraktów z roślin i owoców. Skuteczność kremów zależy jednak od stężenia składników w danym preparacie, a także od typu skóry. Z kolei jednoczesne stosowanie kremów zawierających witaminy A i E, serum ze stężoną witaminą C oraz zażywanie tych substancji w tabletkach lub kapsułkach pozwala zapobiec zmarszczkotwórczemu działaniu słońca i nieodwracalnym spustoszeniom w komórkach skóry. Dokarmiajmy więc skórę od wewnątrz, spożywając też dużo płynów.
 

O czym musimy pamiętać przed wyjściem na słońce?

 

Przed wyjściem na słońce, warto też pamiętać, że niektóre leki mają właściwości fotouczulające, np.   niektóre antybiotyki, sulfonamidy, niektóre neuroleptyki i środki przeciwdepresyjne, moczopędne, niesterydowe przeciwzapalne, preparaty z dziurawca oraz niektóre preparaty antykoncepcyjne. W przypadku przyjmowania takich leków, skóra potrzebuje silniejszej ochrony w czasie przebywania na słońcu, a także nawet kilka tygodni później. Nie stosujmy też leków o działaniu miejscowym, np. przeciwtrądzikowym, niektórych środków antyseptycznych, dezodorantów i perfum.

 

Ratunek na poparzenie słoneczne

 

Jeśli jednak, mimo przestrzegania wszystkich powyższych porad, obserwujemy na skórze objawy oparzeń słonecznych (silne zaczerwienienie, swędzące pęcherzyki, wrażliwość na dotyk), jak najszybciej spróbujmy schłodzić skórę zimnymi okładami z wody lub lodu, posmarujmy pianką Panthenol bądź żelem przeciw oparzeniom. Gdy następnego dnia skóra dalej jest obrzęknięta, występują pęcherze a dodatkowo pojawiła gorączka i dreszcze, oznacza to silne poparzenie i ryzyko zakażenia, nie czekajmy więc na rozwój wypadków, lecz natychmiast udajmy się do lekarza.