powrót

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? – skóra na pewno!

Jesteśmy za równouprawnieniem, ale jako profesjonaliści medycyny estetycznej, zdecydowanie nie traktujemy na równi kobiecej i męskiej skóry. W naszej Klinice indywidualnie dobieramy zabiegi dla każdego pacjenta, także pod tym względem. Każdy ma też inne potrzeby spowodowane kondycją zdrowotną, dietą, sposobem życia. Panowie coraz częściej obalają mit, że wizyta w gabinecie jest niemęska i chętnie korzystają z zabiegów, wiedząc, że zadbanie o siebie jest dobrą inwestycją na lata.

Czym różni się męska skóra?

Skóra kobiet i mężczyzn różni się zasadniczo, między innymi splotem włókien kolagenowych i siecią tkanki łącznej skóry właściwej. Dodatkowo naskórek mężczyzny jest o wiele grubszy niż kobiety. Nawilżenie skóry zależy w dużej mierze od zróżnicowania hormonów, jakimi gospodarują organizmy  kobiet a jakimi mężczyzn. Starzenie skóry mężczyzny jest regularne i ciągłe, u kobiet gwałtowny proces starzenia następuje w okresie menopauzy.

Problem z przetłuszczającą się skórą

Męska skóra ma większe tendencje do przetłuszczania się z powodu różnic hormonalnych. Hormon androgenowy u mężczyzn wywołuje zwiększoną produkcję łoju skórnego, a w przypadku zarostu na twarzy tym bardziej. Może to powodować zamknięcie porów lub tworzenie wyprysków. W takich przypadkach rekomendujemy naszym pacjentom złuszczające lub niezłuszczające pillingi, nawilżanie skóry kwasem hialuronowym lub CGF oraz właściwą pielęgnację domową.

Właściwe nawilżanie

Panowie spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu czy to zawodowo, realizując swoje pasje czy jeszcze z innych powodów. Skóra narażona jest wtedy na zwiększone działanie promieni słonecznych, co przedwcześnie ją postarza, powoduje przebarwienia i zmarszczki. Golenie się też nie pomaga, ale mocno przesusza i podrażnia skórę. Właściwe nawilżanie jest więc niezbędne. Najlepszym rozwiązaniem według nas jest tutaj skorzystanie z zabiegów nawilżających czy to pod postacią mezoterapii hydroboosterami, czy też regenerację skóry z wykorzystaniem systemu skoncentrowanych czynników wzrostu CGF oraz niezastąpiony laser frakcyjny eCO2.

Zmarszczki i blizny

Tak, drodzy Panowie, zmarszczki nie mają płci. Was też niestety nie ominą. Znakomitym sposobem na spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych jest leczenie tzw. usieciowanym hialuronem lub ulubionym preparatem Panów –  HYDROXYAPATYT WAPNIA. Jeśli niekomfortowo czujecie się z bliznami potrądzikowymi, problem rozwiąże laser frakcyjny eCO2 bądź termolifting frakcyjny RF INFINI. Panów dotyka również nieodłączny problem Pań, pod postacią wiotkiej skóry na owalu żuchwy tzw. chomiki, na które nieocenionym leczeniem jest zaawansowana technologia HIFU (ULVERIN).

Wstydliwe problemy

Nie jest przyjemnie, gdy docieramy na ważne spotkanie i czujemy ściekające czoła krople potu, mokre ręce i bez marynarki ani rusz a z nieba leje się żar.  Nadpotliwość pach, dłoni lub czoła leczymy przy pomocy neuromodulatora AZZALURE lub BOCOUTURE. Preparaty te świetnie rozprawiają się również , gdy cierpimy z powodu zaciśniętych szczęk, obolałych szczególnie rano, po przebudzeniu,  czyli bruksizmu.

Kochanego ciała nigdy dość?

Pewnie, że nie warto być, jak tatarak na wietrze, jednak są granice. Jeśli zostały przekroczone, na ratunek przyjdzie najnowszej generacji system modelowania sylwetki przy użyciu zimna i fali uderzeniowej –  Z WAVE & ZLIPO SYSTEM. Szybciej niż inne techniki – 33 proc. wyższa skuteczność – redukuje tkankę tłuszczowązdeponowaną na brzuchu, udach, boczkach, plecach, w okolicy kolan.  Bezboleśnie i komfortowo.

Codzienna pielęgnacja

Pamiętajmy, że jedna czy nawet kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej nie załatwia wszystkiego. Kluczem do sukcesu jest codzienna pielęgnacja i odpowiedni dobór kosmetyków do oczyszczania i nawilżania oraz suplementacja przeciwstarzeniowa. Weźmy też pod uwagę fakt, że z wiekiem skóra zmienia się, więc mamy inne potrzeby w wieku lat dwudziestu a inne po czterdziestce. W każdym wieku natomiast warto o siebie dbać. Dobre samopoczucie gwarantowane.

 

Autor: dr Barbara Parda-Głomska | Jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (UIME). W 1990 roku ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku. Od wielu lat specjalizuje się w procedurach medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej oraz regeneracyjnej.