powrót

TERAPIA LED – twój sprzymierzeniec w medycynie regeneracyjnej

Terapia światłem czerwonym właśnie przeżywa swój renesans w medycynie estetycznej. Od czasu pierwszych eksperymentów w kosmosie przeprowadzono setki badań klinicznych i tysiące badań laboratoryjnych w celu ustalenia, czy RTL przynosi korzyści medyczne. Terapia światłem LED była bowiem technologią stworzoną przez NASA w celu rozwijania uprawy roślin w kosmosie, a następnie przeniesiona została do użytku medycznego.

Jak się okazuje, ze względu na swoje właściwości, ta zaawansowana, a jednocześnie nieinwazyjna metoda leczenia jest jedną z najchętniej stosowanych w terapii w regeneracyjnej w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się ją do fotobiomodulacji, w której poprzez światło o określonej długości fal absorbowanych przez tkanki dokonujemy przebudowy skóry.

Terapia z wykorzystaniem światła czerwonego stymuluje aktywność fibroblastów, prowadząc do szybszej i efektywniejszej syntezy kolagenu i białek. Zwiększa także żywotność komórek poprzez intensyfikacje produkcji komórkowego ATP i stymuluje środkową fazę procesu przebudowy, wspomagając intensywniejsze wytwarzanie liniowanego kolagenu.

Ogólnie przyjmuje się, że czerwone światło przyspiesza odnowę i naprawę komórek poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, a tym samym zmniejsza drobne zmarszczki, blizny, trądzik, poprawia ogólną kondycję skóry. Można stosować ją także w terapii rozstępów oraz cellulitu oraz co istotne dla wielu pacjentów w przypadku trudno gojących się ran oraz uszkodzeń skóry. Co więcej może być ono stosowane zarówno jako niezależna terapia jak i wzmocnienie innych procedur medycyny estetycznej. Jak się okazuje, mimo, że terapia ta ma już swoje lata nie tylko nie straciła na aktualności, ale na nowo utorowała sobie miejsce w gabinetach.

Zobacz jak dojechać