powrót

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Trądzik to choroba, z którą boryka się ogromna liczba osób w młodym wieku. Schorzenie to wywołuje u dorastającej młodzieży kompleksy, powoduje niepewność w kontaktach towarzyskich i zaniża samoocenę. Osobom, którym udaje się odbyć pomyślnie kuracje przeciwtrądzikową i uporać ze stanami zapalnymi na skórze, często pozostaje nieestetyczna pamiątka w postaci blizn. W efekcie tego, osoba której udało się pokonać chorobę staje przed kolejnym problemem.


Jak powstają blizny potrądzikowe?
Trądzik to jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych, które obejmuje nawet 8 proc. populacji. Zalicza się go często do chorób wieku dojrzewania, ponieważ najczęściej dotyka młode osoby w wieku 12-24 lat. Niekiedy może utrzymywać się nawet po 30. roku życia. Często pozostają po nim na skórze przebarwienia lub blizny. Najczęściej dochodzi do ich powstania wtedy, gdy nie podjęto żadnego leczenia lub gdy osoba chora na trądzik próbowała w nieprawidłowy sposób usunąć zmiany np. rozdrapując je lub wyciskając. Blizny potrądzikowe mają najczęściej postać wgłębień. Jeśli jest ich dużo, skóra w danym obszarze sprawia wrażenie pofałdowanej. Niekiedy może również dochodzić do przerostów, czyli wypukłych i twardych zmian skórnych.


Jak pozbyć się blizn po trądziku?
Trądzik ma niestety to do siebie, że nawet właściwa pielęgnacja nie zawsze jest w stanie uchronić skórę przed pojawieniem się blizn. Obecnie dostęp do wielu zabiegów i metod leczenia pozwala jednak poprawić wygląd skóry. Chęć wykonania zabiegu na usuwanie blizn warto skonsultować z lekarzem, który oceni rozległość, stan oraz głębokość blizn i pomoże dopasować najlepszą metodę do potrzeb i oczekiwań danej osoby. Wśród profesjonalnych zabiegów pomagających w leczeniu blizn potrądzikowych znajduje się m.in. regeneracja uszkodzonej skóry preparatem LINERASE, aplikowanym techniką mezoterapii. Linerase wzbudza produkcję kolagenu, niejako wypełniając ubytki w skórze. Zabieg można wykonać na obszarze skóry twarzy, dekoltu oraz innych partii ciała, na których pozostały blizny po trądziku. Na skutecznie usuwanie blizn potrądzikowych pozwala również laseroterapia. W naszej Klinice pacjentom proponujemy kilka rozwiązań. Złotym standardem w leczeniu blizn wszelkiego rodzaju, w tym keloidów, jest zastosowanie lasera fraksyjnego eCO2. W leczeniu blizn potrądzikowych sprawdza się również najnowsza technologia z Lichtensteinu - laser SMART PLEASE, który oprócz wiązki laserowej, stwarza możliwość natychmiastowej aplikacji różnych, stymulujących kolagen, preparatów. W naszej Klinice mamy dobre rezultaty w leczeniu blizn zanikowych przy użyciu technologii mikroplazmy PLASMAGE, radiofrekwencji mikroigłowej RF INFINII a kluczem do sukcesu w leczeniu blizn jest łączenie różnych procedur i technologii.

 

 

Zobacz Cennik zabiegów
Laser frakcyjny eCO2 LUTRONIC
Cena od
Cena do
TWARZ
1500 zł
1900 zł
SZYJA
900 zł
1300 zł
DEKOLT
1000 zl
1400 zł
OCZY
600 zł
1000 zł
DŁONIE
900 zł
1300 zł
CIAŁO (w zależności od wielkości obszaru)
do uzgodnienia
BLIZNY, KELOIDY
300 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi