powrót

Kwas polimlekowy – poznaj biostymulator do zagęszczania skóry twarzy i ciała

Kwas polimlekowy, a dokładniej L-polimlekowy, to biostymulator do twarzy i ciała. Służy wypełnianiu zmarszczek i ubytków, przywracaniu młodzieńczego owalu twarzy i poprawie jakości skóry. Zastosowanie preparatu daje naturalne i długotrwałe efekty. Dlaczego wiosną warto skorzystać z zabiegu kwasem polimlekowym?

Co to jest kwas L-polimlekowy


Kwas polimlekowy jest unikatowym preparatem wypełniającym. Jego mechanizm działania polega na silnej stymulacji komórek do produkcji własnego kolagenu (czyli białka odpowiedzialnego m.in. za napięcie skóry). Dzięki temu kwas polimlekowy redukcje zmarszczki i bruzdy oraz poprawia kontur twarzy i kondycję skóry. Zabiegi z jego użyciem przynoszą stopniowe i subtelne efekty.

W klinice Dr Parda stosujemy preparaty zawierające nowoczesną formę kwasu polimlekowegoPDLLA. Produkty te są biozgodne, biodegradowalne i nietoksyczne.

Jak działa kwas polimlekowy


Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego oddziałuje nie tylko na objawy, ale również na przyczyny starzenia się skóry. Po podaniu głęboko w tkanki, PDLLA wywołuje stan zapalny, co jest naturalną reakcją organizmu na ciało obce. Tym samym preparat aktywuje procesy regeneracji i stymuluje komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu następuje odbudowa struktury skóry. Prowadzi to do wypełnienia fałdów, bruzd i ubytków tkanki tłuszczowej oraz do poprawy jakości i gęstości skóry.

Kiedy stosujemy PDLLA


Zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego są zalecane przede wszystkim pacjentom po 30. roku życia, którzy pragną naturalnego i dyskretnego odmłodzenia oraz możliwie trwałego efektu. PDLLA to zarówno biostymulator do twarzy, jak i do ciała. Wśród jego wskazań znajduje się wypełnianie zmarszczek, przywracanie objętości zapadniętych rejonów (np. skroni, policzków czy okolicy jarzmowej) oraz poprawa linii żuchwy i podbródka.

Kwasu polimlekowego używa się również do ujędrniania oraz do napinania skóry twarzy, szyi i dekoltu, brzucha, ramion czy ud. W naszej placówce stosujemy także preparat PDLLA, który opracowano specjalnie do rzeźbienia pośladków. Ponadto kwas polimlekowy sprawdza się w połączeniu z innymi terapiami.

Przebieg zabiegu kwasem polimlekowym


Zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego trwa około 15-30 minut. Podczas procedury lekarz wstrzykuje preparat głęboko pod skórę w wybranych partiach twarzy, stosując przy tym odpowiednią technikę. Zabieg kończy się masażem leczonego rejonu, by odpowiednio rozprowadzić PDLLA. Podanie kwasu polimlekowego nie jest bolesne, ale może być poprzedzone znieczuleniem przy użyciu kremu.

Zarówno liczba iniekcji w trakcie zabiegu, jak i cały schemat leczenia jest kwestią indywidualną i zależy od stanu skóry konkretnego pacjenta. Zazwyczaj dla uzyskania optymalnego efektu potrzebnych jest kilka zabiegów.

Czy kwas polimlekowy jest bezpieczny


Kwas polimlekowy to dobrze poznany związek. Jest stosowany od lat 60. ubiegłego wieku. Zanim zaczęli go używać lekarze medycyny estetycznej, był wykorzystywany jako składnik nici chirurgicznych oraz różnego rodzaju implantów. Dlatego zabiegi z zastosowaniem PDLLA są bezpieczne. Niemniej przez kilka dni po procedurze mogą miejscowo występować siniaki, obrzęk, zaczerwienienie czy tkliwość.

Trzeba przy tym pamiętać, że kwas polimlekowy wymaga odpowiedniej techniki iniekcji i dużej wyobraźni lekarza. W związku z tym przeprowadzenie procedury warto powierzyć doświadczonemu specjaliście.

Dodatkowo istotne jest przestrzeganie przez pacjenta zaleceń pozabiegowych, do których należy m.in. masaż obszaru objętego procedurą i unikanie ekspozycji na promieniowanie UV (do czasu zejścia zaczerwienienia czy siniaków).

Rezultaty zabiegu kwasem L-polimlekowym


Od razu po procedurze z użyciem PDLLA widoczny jest pierwszy efekt wypełnienia, który zanika po wchłonięciu się wody zawartej w preparacie. Jednak kwas polimlekowy pozostaje w tkance i długotrwale stymuluje ją do produkcji utraconego kolagenu.

Wskutek tego w ciągu kolejnych miesięcy następuje odbudowa struktury skóry i wzmocnienie jej od wewnątrz, a obszar zabiegowy stopniowo odzyskuje utraconą objętość. Ponadto skóra staje się bardziej elastyczna i zagęszczona. Rezultaty procedury pojawiają się powoli i trwają 2-3 lata.

Przeciwwskazania do zabiegu PDLLA


Zabiegów z zastosowaniem PDLLA nie wykonujemy w przypadkach, takich jak:

  • choroby autoimmunologiczne;
  • choroby nowotworowe;
  • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu;
  • skłonność do blizn przerostowych (keloidów);
  • czynna infekcja lub stan zapalny skóry w obszarze zabiegowym;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • wiek poniżej 18 lat.
Zobacz Cennik zabiegów

03.04.2023
Autor: Dr Parda

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi

Zobacz jak dojechać