powrót

Nici liftingujące – co warto o nich wiedzieć

Nici liftingujące (podwieszające) to nowa jakość w medycynie estetycznej. Ich popularność stale rośnie. Bez użycia skalpela zapewniają efekt uniesienia i napięcia tkanek, który wcześniej można było uzyskać jedynie dzięki liftingowi chirurgicznemu. Ponadto poprawiają jakość skóry, m.in. dzięki pobudzaniu jej do produkcji własnego kolagenu. W związku z tym procedury z użyciem nitek dają naturalne i długotrwałe rezultaty. Jesienią zapraszamy do kliniki Dr Parda na niechirurgiczny zabieg liftingujący. Czego można się po nim spodziewać?

Co wyróżnia nici liftingujące


Nici są sposobem na nieoperacyjny lifting. Powodują przemieszczenie i wizualne zmniejszenie powierzchni skóry bez jej wycinania. Po implantacji, dzięki specjalnym wypustom („haczykom”), unoszą wybrane obszary tkanek miękkich. Ponadto, w zależności od składu, mają różne dodatkowe właściwości odmładzające skórę, np. aktywują produkcję kolagenu, elastyny czy nawadniają tkanki.

Zabiegi liftingujące przy użyciu nitek przywracają naturalny wygląd, bez zbędnego zwiększenia objętości tkanek. Procedury charakteryzują się minimalną inwazyjnością i są stosunkowo proste. Nie wymagają znieczulenia ogólnego i dłuższej rekonwalescencji. Po zabiegu nici pozostają niewidoczne. Na skórze nie ma też blizn.

Na co działają nici liftingujące


Nici liftingujące to rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, których problemem jest wiotkość i opadanie tkanek miękkich.

Przy pomocy nici podwieszających koryguje się m.in.:

  • brzeg żuchwy („chomiki”),
  • zmarszczki na czole,
  • opadające brwi,
  • „kurze łapki”,
  • worki pod oczami,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • fałdy „marionetki”.

Nici liftingujące są również przydatne w przypadku wrodzonej i nabytej asymetrii twarzy. Lekarze używają ich także w obszarze szyi, dekoltu, ramion, biustu, brzucha, pośladów czy nóg. Nitki są również wykorzystywane podczas zabiegów dotyczących sfer intymnych w ginekologii estetycznej.

Z czego robi się nici liftingujące


Nici podwieszające to najczęściej nici rozpuszczalne, wykonane z materiałów ulegających biodegradacji w organizmie. Związki te są dobrze poznane i bezpieczne. Od wielu lat stosuje się je w niciach chirurgicznych. W gabinetach medycyny estetycznej często używane są nitki z polidioksanonu (PDO). Ponadto w skład wchłanialnych nici liftingujących może wchodzić np. kwas polimlekowy, kaprolakton czy kwas hialuronowy. Specjaliści stosują też nici stałe (niewchłanialne), np. z polipropylenu. Używa się ich m.in. do unoszenia piersi czy korekcji podbródka tzw. metodą hamak.

Nici liftingujące PDO upowszechnili lekarze z Korei Południowej. Oni również są liderami w ich stosowaniu. Pierwsze komercyjne nici z mikrohaczykami do miniliftingu twarzy i szyi zostały zarejestrowane w 1998 roku pod nazwą Aptos. Opracowali je gruzińscy lekarze z rodziny Sulamanidze.

Jak wygląda zabieg liftingujący


Procedura z użyciem nici liftingujących trwa około godziny. Sporą część tego czasu zajmuje przygotowanie pacjenta do zabiegu. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym nasiękowym i z zachowaniem zasad sterylności.


Procedura nie wymaga wykonywania nacięć na skórze. Najczęściej lekarz wprowadza nici z jednego punktu. Liczba użytych nitek zależy od potrzeb skóry pacjenta. Minimalnie wszczepiane są 2-3 nici na stronę.


Po zabiegu występuje niekiedy niewielki obrzęk, zaczerwienienie czy bolesność. Jednak od razu można wrócić do codziennych aktywności, pamiętając o zaleceniach. Szczegółowe wskazówki odnośnie postępowania po procedurze przekazuje lekarz. Najważniejszym zaleceniem jest delikatne obchodzenie się ze skórą twarzy przez kolejny miesiąc.


Przeciwwskazania do procedury z zastosowaniem nici są podobne do tych dotyczących wszelkich zabiegów medycyny estetycznej.

Rezultaty zabiegu liftingującego


Pierwsze efekty procedury liftingującej przy użyciu nici można zobaczyć zaraz po jej zakończeniu. Natychmiast po zabiegu tkanki są uniesione i napięte. Druga część rezultatów procedury jest odroczona w czasie. Uruchamiany przez nici proces rewitalizacji skóry prowadzi do stopniowej poprawy jej elastyczności, napięcia, jędrności i kolorytu.

Nić utrzymuje się w tkance do 24 miesięcy, ale efekty odmładzające zabiegu są widoczne dłużej. Czas ten jest uzależniony m.in. od wyjściowego stanu skóry, wieku i stylu życia pacjenta.

Nici liftingujące w klinice Dr Parda


Procedury liftingujące wykonywane w naszej placówce są poprzedzone staranną kwalifikacją. Pozwala nam ona wykluczyć istnienie przeciwwskazań do zabiegu i dokładnie poznać oczekiwania pacjenta.

Podczas procedur stosujemy nici liftingujące APTOS. To nitki liftingujące zaopatrzone w wielokierunkowe wypusty. Najnowsza generacja wchłanialnych nici Aptos zawiera kwas polimlekowy, kaprolakton i kwas hialuronowy. Składniki te aktywują naturalny proces rewitalizacji skóry, który prowadzi do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg przy użyciu tych nitek zapewnia jednoczesny efekt liftingu i odmłodzenia twarzy. Ponadto, z powodu wzbogacenia nici o kwas hialuronowy, procedura wiąże się z krótszym okresem rekonwalescencji.

Zobacz Cennik zabiegów
Nici liftingujące
Od
NICI PDO - BARB 4D 1 nitka (lifting do ok 1 roku)
550 zł
NICI PDO - ANCHOR 1 nitka (nitka mocniejsza, do ciężkiej, opadającej skóry)
750 zł
NICI APTOS (w zależności od leczonego obszaru)
3300 zł

26.10.2022
Autor: Dr Parda

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi

Zobacz jak dojechać