powrót

Kwas hialuronowy sposobem na piękne usta

Idealne usta - jak je uzyskać?
Bez wątpienia atrybutem kobiecego piękna są kształtne i pełne usta. W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwość nadania ustom wymarzonego wyglądu, m.in. poprzez zastosowanie trików wykorzystujących makijaż, jednakże czasami może to nie wystarczyć do osiągnięcia wymarzonego wyglądu. Przede wszystkim efekt takich działań jest krótkotrwały, ponieważ aby zyskać zmysłowe i ponętne usta codziennie trzeba na nowo wykonywać czasochłonny makijaż, a przy tym zadbać, aby usta prezentowały się naturalnie. Jak powiększyć usta, aby efekt był długotrwały, naturalny, a zarazem satysfakcjonujący? Ciekawym rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest wypełniacz - kwas hialuronowy.


Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszym organizmie — jest składnikiem naszej skóry odpowiadającym za jej napięcie oraz odpowiednie nawilżenie. Wraz z wiekiem dochodzi do jego zmniejszonej produkcji, dlatego skóra traci na jędrności i elastyczności, staje się bardziej wiotka i szorstka. Kwas hialuronowy występuje w formie nieusieciowanej, czyli takiej jak w organizmie, dzięki czemu skóra ulega zagęszczeniu. Kwas hialuronowy może dłużej pozostać w miejscu iniekcji stąd doskonale sprawdza się w roli wypełniacza.


Jak działa kwas hialuronowy?
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego charakteryzują się natychmiastowymi efektami oraz wysoką skutecznością, jednakże należy go co jakiś czas powtarzać, ponieważ po około roku kwas hialuronowy ulega całkowitemu wchłonięciu. Jednym z najpopularniejszych zabiegów u Dr Parda jest modelowanie oraz powiększanie ust kwasem hialuronowym. Usieciowany kwas hialuronowy idealnie nadaje się dla Pań, które pragną uwydatnić usta, jak również dla osób, które chcą poprawić naturalny kształt ust lub skorygować ich asymetrię. W niektórych przypadkach wykorzystanie wypełniacza z kwasem hialuronowym może poprawić proporcje twarzy, która nabierze harmonijnego i spójnego wyglądu. Bezinwazyjny zabieg stosowany jest również w celu poprawienia tekstury oraz nawilżenia ust.


Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego?
· powiększanie ust,
· modelowanie nosa,
· rewitalizacja skóry,
· nawilżenie skóry,
· wypełnianie bruzd,
· wygładzanie zmarszczek,
· korekta policzków.


Kto może zdecydować się na powiększenie ust?
Zabieg powiększenia i modelowania ust można wykonać u pacjentów w każdym wieku. Decydują się na niego nie tylko młode panie, które nie są zadowolone z objętości swoich ust, ale również osoby nieco starsze, których usta straciły wyrazisty kontur. Kwas hialuronowy aplikowany przy pomocy igły w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod powiększenia ust. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego sprawia, że usta nie tracą na naturalnym charakterze — jego prawidłowa aplikacja przez doświadczonego lekarza jest bezpieczna.


A co jeżeli nie spodoba nam się efekt?
Warto wiedzieć, że zabieg powiększania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest całkowicie odwracalny, ponieważ wykorzystana substancja stopniowo ulega degradacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym po nałożeniu specjalnego kremu. Kwas hialuronowy jest precyzyjnie wstrzykiwany w skórę właściwą ust oraz w tkanki wokół ust — ilość podawanej substancji będzie zależna od pożądanego przez pacjenta efektu, a także od rekomendacji lekarza.

Zobacz Cennik zabiegów

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi