powrót

Blefaroplastyka, czyli plastyka oka

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, to zabieg polegający na usunięciu nadmiary skóry powieki dolnej lub/i górnej, a także na przywróceniu właściwego napięcia poszczególnym strukturom powięziowym. Opadające powieki są problemem, który powstaje w związku z postępującą wiotkością skóry, a także grawitacyjnym opadaniem tkanek brwi i czoła. Plastyka powiek polega na usunięciu nagromadzonego w okolicy oczu tłuszczu i przede wszystkim wiotkiej skóry i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Szwy, które nakładane są po zabiegu, można zdjąć nawet w kilka dni po jego przeprowadzeniu, a do swojego codziennego trybu funkcjonowania można wrócić ok. tygodnia później. Efekty związane z blefaroplastyką utrzymują się nawet przez kilkanaście lat, dlatego będziesz cieszyć się młodzieńczym spojrzeniem przez długi czas.

Plastyka powiek górnych i dolnych
Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, dzięki któremu twarz nabierze młodzieńczego wyglądu — usuwana jest skóra oraz tłuszcz w obrębie powiek, przez co następuje lifting, dzięki któremu skóra wygląda na wypoczętą, a opadające wcześniej powieki nie ograniczają widzenia. Plastyka powiek pozwoli zlikwidować, tzw. worki pod oczami, a także subtelnie wygładzi zmarszczki. Nadmiar luźnej skóry w okolicy oczu związany jest przede wszystkim z upływającymi latami, jednakże wspomniana przypadłość może również dotyczyć osób młodych z takimi predyspozycjami anatomicznymi. Zbyt duży nawis na powiece górnej może ograniczyć pole widzenia, co nie tylko ma ogromny wpływ na całość estetyki wyglądu, ale również na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Zabieg blefaroplastyki można wykonać chirurgicznie, czyli z wykorzystaniem skalpela, jednakże w klinice medycyny estetycznej Dr Pardy dostępne są również rozwiązania nowoczesne i małoinwazyjne wykorzystujące zjawisko plazmy. Urządzenie PLASMAGE przyczynia się do podniesienia powieki górnej, likwidacji worków pod oczami, a także redukcji kurzych łapek i innych zmarszczek, które uwidoczniają się wraz z wiekiem.

Korekcja powiek — efekty
Usunięcie zbędnych fragmentów skóry może zmienić wizerunek osoby z opadającymi powiekami, która sprawia wrażenie wiecznie zaspanej lub smutnej. Plastyka powiek jest świetnym sposobem na pozbycie się przepukliny tłuszczowej. Blefaroplastyka nie wymaga wcześniejszego przygotowania, cała procedura odbywa się niezwykle szybko i sprawnie, a rekonwalescencja nie jest zbyt długa i również nie wymaga żadnych specjalnych działań. Zazwyczaj plastyka powiek górnych odbywa się w trybie ambulatoryjnym — zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Kandydatami do wykonania zabiegu mogą być zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zazwyczaj po 35. roku życia. Blefaroplastyka to zabieg, który nie tylko przyczyni się do poprawy wyglądu twarzy, ale również ogólnego samopoczucia.

Zobacz Cennik zabiegów
Chirurgiczny Lifting Powiek/Blefaroplastyka
Cena od
Cena do
POWIEKI GÓRNE
4000 zł
POWIEKI DOLNE
5500 zł

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi