powrót

Pokochaj swoje ciało - epilacja laserowa

Czym jest zabieg epilacji laserowej?
Epilacja laserowa to zabieg, który umożliwia trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z wybranych części ciała, wykorzystując działanie lasera. Po kilku zabiegach można cieszyć się gładkim ciałem na długi czas. Wiązka światła emitowana przez laser wnika głęboko w skórę, co nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Epilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda, ponieważ gwarantuje ogromną wygodę w codziennym życiu - najczęściej korzystają z niego kobiety, jednakże coraz częściej decyduje się również na nie Nasze męskie grono pacjentów. 

Jaką technologię wykorzystuje się przy epilacji laserowej?
W gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda w przypadku epilacji laserowej wykorzystywana jest technologia Leonardo A.L.T Hyper Pulse. Nowoczesna technologia pozwala na skuteczniejsze i bezpieczniejsze przeprowadzanie zabiegu, ponieważ charakteryzuje się jednoczesnym chłodzeniem skóry w rzeczywistym czasie transmisji energii - pacjent jest odpowiednio chroniony, dzięki czemu unika poparzeń, a także nie odczuwa bólu. Technika Leonardo A.L.T Hyper Pulse pozwala skutecznie usunąć włosy bez konieczności powtarzania ruchów w tym samym obszarze. 

Ile trwa zabieg usuwania owłosienia?
Technologia Leonardo A.L.T Hyper Pulse, którą wykorzystuje się podczas epilacji laserowej, pozwala szybko i skutecznie zniszczyć włosy już przy pierwszym zabiegu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań czas potrzebny do usunięcia owłosienia zostaje skrócony. Oczywiście wszystko jest zależne od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, jednakże epilację całego ciała można wykonać w czasie od 18 do 25 minut. 

Jak przygotować się do epilacji laserowej?
Podczas pierwszego zabiegu epilacji laserowej pacjent powinien pozostawić fragment nieogolonych włosów - takie działanie ma na celu określenie gęstości włosów, ich koloru oraz grubości. Już miesiąc przed zabiegiem zalecane jest zrezygnowanie z opalania się, a także pozbywania się owłosienia pęsetą czy woskiem, a więc zaprzestanie depilacji mechanicznej. Jeżeli potrzebujemy usunąć włosy, należy to robić wyłącznie maszynką do golenia. Zaleca się również odstawienie wszelkich leków fotouczulających. Dzień przed planowanym zabiegiem należy usunąć włosy zwykłą maszynką. Skórę należy pozostawić czystą, tj. bez kremów, dezodorantów i innych balsamów. 

Kto nie powinien korzystać z zabiegu?
· kobiety w ciąży, 
· kobiety karmiące piersią,
· osoby zmagające się z łuszczycą, 
· osoby ze świeżą opalenizną, 
· osoby przyjmujące leki fotouczulające, 
· osoby stosujące preparaty z retinoidami,
· osoby z padaczką, 
· osoby z aktywnymi chorobami skóry,
· osoby z chorobami autoimmunologicznymi. 

Co należy zrobić po epilacji laserowej?
Skóra po epilacji laserowej będzie podrażniona, jednakże ten stan nie powinien długo się utrzymywać. Po zabiegu skóra powinna zostać posmarowana żelami nawilżającymi oraz kojącymi podrażnienia. Po zabiegu zalecany jest powrót do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zaczerwienienie i obrzęk przeminie po kilku godzinach. Zaleca się jedynie unikać korzystania z basenu i sauny, a także zrezygnować z gorących kąpieli, peelingów czy opalania. 

Czy wystarczy jeden zabieg?
Epilacja laserowa przeprowadzona przez profesjonalnego lekarza na atestowanym sprzęcie to gwarancja bezbolesnego, bezpiecznego oraz skutecznego zabiegu usuwania niechcianego owłosienia. Prawidłowo przeprowadzony zabieg zapewni nam gładką skórę na dłużej, jednakże w celu utrwalenia efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów epilacji laserowej. Podczas jednego zabiegu nie usuniemy wszystkich włosków, ponieważ mogą one rosnąć w innym tempie, a laser usuwa tylko te włoski, które aktualnie są w fazie wzrostu. Skorzystanie z serii zabiegów pozwoli zatem usunąć nawet do 90% włosów. Po kilku latach zabieg warto powtórzyć, aby zlikwidować włoski, których nie udało się zniszczyć wcześniej. 

Zobacz Cennik zabiegów
Epilacja LEONARDO ALT *Rewolucyjna *Bezbolesna *Najkrótsza
Cena od
Cena do
Broda / 2-4 tygodnie
100 zł (K)
200 zł (M)
Wąsik / 2-4 tygodnie
150 zł (K)
250 zł (M)
Całe ręce /4-6 tygodnie
450 zł (K)
600 zł (M)
Przedramiona/Ramiona /4-6 tygodnie
250 zł (K)
400 zł (M)
Dłonie /4-6 tygodnie
200 zł(K)
200 zł (M)
Pachy /4-6 tygodnie
250 (K)
300 (M)
Brzuch /4-6 tygodnie
250 zł (K)
350 zł (M)
Klatka piersiowa /4-6 tygodnie
300 zł (K)
400 zł (M)
Plecy /4-6 tygodnie
350 zł (K)
500 zł (M)
Całe nogi /6-8 tygodnie
750 zł (K)
1050 zł (M)
Uda /6-8 tygodnie
350 zł (K)
450 zł (M)
Łydki /6-8 tygodnie
300 zł (K)
500 zł (M)
Kolana /6-8 tygodnie
200 zł (K)
300 zł (M)
Bikini pełne / 4-6 tygodnie
450 zł (K)
Bikini płytkie 4-6 tygodnie
300 zł (K)
450 zł (M)
Pakiety 4 zabiegów opłacone z góry
RABAT 20 proc.
RABAT 20 proc.

Przeczytaj również

Rekomendowane zabiegi